2015 EN'leri

Bol hatıralı yoğun bir yıldan elemeler yapmak zordu tabii. Bir o kadar da keyifli.

Senin 2015  EN'lerin neler? Lütfen yorumlarda veya instagram'dan  listeni paylaş!
 

FİLM

Inside Out (Ters Yüz)  Sinemada 2 kez izlediğim bir film. Değil hayatı sizi kendinize sorgulatıyor. Orda, senin denetim masandaki lider kim? Dilerim Neşedir!

DİZİ

 Bron (Köprü)

 Tansiyonu yüksek 3 sezon  dedektiflik hikayesi. Kaçma kovalamacadan pek çok daha fazlası. Tüm bölümleri bir anda izledim. Uykusuz gecelerimin sebebi.

Not: bir dil duyularak öğrenilebiliyor olsaydı şu an İsveçce şakımam gerekirdi (: Oysaki geriye kalan "Tag!" 

KiTAP

 Her derde masal bir kitap. Bir sorunun cevabında seçenekler arasında kaldı iseniz, arkadaşıma sormak istiyorum hakkınız gibi  her daim yanınızda bir "rehber kitap": Masal Terapi

2015fav

SEYAHAT

Aynı gün içerisinde karar verip gittiğim “Norveç” gökten kovalarca boşalan suya rağmen pek keyifliydi. Tek başıma yaptığım bu 5 günlük yolculuğun huzurdan hala dilim dilim yiyorum. Yurdumda ise aklımdan çıkmayan, hatta hemen ertesinde tadına doyamayıp tekrarladığım dağ kazları aman "Kaz Dağları". Sen seyahate çıktın mı 2015’de?                                                                                                      İYİ Kİ ALMIŞIM

Kindle Kindle Kindle! Her penny'e değdi! 

 

 

 

SANATÇI

Grayson Perry ‘i Pera Müzesi'ndeki sergisinde farkettim. İlk katındaki çömlekleri “tanrım bu da sanat mı” diyerek gezdiğim doğrudur. Ancak ikinci katındaki videolari izleyip, eserlerin arkasındaki çalışma ve zekayı görünce, ilk katı koşarak tekrar gezmeye gittiğim de doğrudur. Saygı duyulası, eli öpülesi ve gülünesi insan.

 GİRİŞİMCİ FİKİR

                                Kesinlikle ICANRECRUIT                               

                   MÜZİK

Meksika'ya gideniniz var ise bana söylesin bu şarkıya ilham olacak kadar eğlenceli ve  indie mi? 2015 modumun düşük olduğunda, heyecandan yerimde duramadığımda da bebek kahkahası gibi iyi gelen şarkı! Babbababababababb


 

 

ALIŞKANLIK

Çok zordu , daha önce defalarca denemiştim. Kaç kez olmayacak deyip bıraktım. ama denemelerim ve yanılmalarım meyvesini verdi: Artık tam 10 dakika sadece nefes alıp vererek oturabiliyorum. Henüz hayatımın bütününe  etkisini tam göremedim ama günümü Metalika dinlerken birden  Ezgi'nin Günlüğü havasına girmek kadar değiştirdi. Hayat zaten günlerin art arda dizilmesi değil mi? Meditasyon!

NEŞE-ÜZÜNTÜ-ÖFKE-TİKSİNTİ-KORKU

Üzüntü: Şu an bile yazarken gözlerim doluyor, çenem kasılıyor.  1 aylıktan biraz büyük minik kedim Şimşek’i sokakta feci halde bulmuştuk. Detaylara girip seni de üzmek istemiyorum. Veterinere götürdüm evde her türlü ihtimamı  gösterdim. Veterinerin dediği kritik bir hafta sınırını geçtiği için artık sorunsuz büyüyecek derken, misafirliğinin 10. sabahında kaybettim Şimşek’i. Şimşek ile birlikte hayatın “karma” ve” sebep sonuç ilişkisi” olduğu felsefesini de arka bahçedeki incir ağacının altına gömüp, üstünü ortancalarla donattım. Hayat tesadüftür.

Öfke: hep yan koltukta ya da bilemedin arka sağda idare ettiğim İstanbul’da, 32 yaşımda sürücü koltuğuna oturdum. Kontağı çevirdiğim her gün en öfkelendiğim gün oldu. Avusturalya’da araba sürmenin meditatif etkisi varmış. Darısı başına ey İstanbul

Tiksinti: Öyle bir an var ki… Ama bunları okurken ya yemek yiyorsan diye düşündüğümden sana bu kötülüğü yapmayacağım ama iğrenççççttiiiiii.

Korku : 2014 te Şangay İstanbul uçağındaki tribulanstan bu yana daha büyük bir korkum yok.  2015 ‘in korkuları dile getirmeye değmez. Yuppi yaşıyorum!.

Neşe: 30’undan sonra alınan kilolar yerleşir verilmez diyenler yanılıyor gayette emek emek verildi. Tartının 6 ile değil 5 ile başlayan sayıları göstermesi en büyük neşemdi 2015’de .