Bir Valiz Lütfen, Sade Olsun!

İş ya da keyif, amacından bağımsız bütün seyehatlerimde gardrobu, kitaplığı bütün evi yanımda götürmek isterim. Hiç bir şeyi unutmamayı ve gittiğim yerde de zorda kalmamayı garantilemek güzel olmaz mı?  Kitaplığımı kindle’a sığdırdım ancak malesef hala kıyafetler için bir çözüm yok! Sadece el bagajı ile yetinmem gerektiğinden, gezi arifesinde uykularım kaçar, bir mozaik sanatçısı gibi valize koyacağım her parçayı özenle yerleştirir sonra valizin dışındakilerle içindekilerin kıyasıya kıyaslamasını yaparım.

Bu bayramda tatilde karadan Yunanistan rotası çizdik. Tam 7 gün! Valiz hazırlama evresine gelene kadar, seyehatin arabayla ya da uçakla olmasının çok bir farkı yoktu benim için. Ancak valiz dolabını açınca 3 boydan en büyüğünü hatta yanınada orta boyunu da alabileceğimi farkettim. Bagajda gani gani yer vardı. Neler almalıydım? Valiz hazırlık listeme baktım. Onlarca seyehatten öğrenilmiş dersler, unutulmaması gerekenler. Her seyehat listeyi uzatmıştı tabii ama yine de bu tatilde bagajı doldurmaya yetmezdi. 

Yine uykularım kaçtı. Şimdiye kadar hiç bu kadar özgür, her şeyi yanıma alabilecek durumda olmamıştım. Bunun stresi de bambaşkaydı.

Çektim kendimi karşıma, güzel bir konuştum. Bak dedim Asena. Tatil konfor için değil bilakis o konfor alanından çıkıp planlı bir rahatsız olma eylemidir. Var mısın bir sırt çantasıyla çıkmaya bu tatile?

Valiz dolabında nerdeyse kaybolmuş minik, emektar sırt çantam ile o an göz göze geldik.

Evet dedim! Sadece sırt çantasına sığmak değil ayrıca içine koyduğum her şeyi kullanmak ve gittiğim yerden alışveriş yapmayacak durumda olmak. Yani yüzde yüz yeterlilik hali.

Stresim bi anda kayboldu. İnsanın kendine koyduğu kısıtlar meğer dış mihrakların koyduğu kısıtlar kadar sıkıntı yaratmıyor, aksine bir eğlence alanı tanıyormuş.

Yazıyı sonlandırmadan nasıl oluyorda 7 gün  bir sırt çantasına sığılıyor diyenlere. Götürdüğüm her şeyi kullanıp, hiç bir şey almadan dönmemin zaferi ile!

Sade Hayatlara! 

*6 elbise (biri üzerimde)

*Brik (babet gitmeysem kimsenin kalbi kırılmaz)

*2 bikini(asla ıslakla oturamam)

*1 plaj kıyafeti

*1 yoga kıyafeti

*1 pijama

*9 iç çamaşırı (her zaman yedekli, bundan feragat edilmez)

*minik duş seti, Deodorant ve kızsal şeyler

-makyaj yok ( gezi vlogger’ı değilim)

-takı yok, (sade dedim)

-spor ayakkabı yok (yoga yapıyorum,teşekkürler)

-saç şekillendirici yok (Deniz dalgası fönü)

-havlu yok(otellerde olduğu kadar)

 

 

 

 

Asena Dirican2 Comments