Sana Güveniyorum

On günlük İtalya seyahatimde 4 farklı şehirde hiç tanımadığım insanların evinde kaldım. Onların mutfak setlerini kullanıp, yataklarında yatıp, duşlarında yıkandım. Kitaplarını karıştırdım. Onlar da ardımdan ne kadar da uyumlu bir misafir olduğuma dair methiyeleri AirB&B 'de  yazdılar.

Deli gibi yağmur yağdığı hafta sonunu hatırlıyor musun? Birden bire bastırmıştı. Güzel bir akşam yemeğinin ardından iki ayrı duraktan taksi çağırdım ama taksi kalmamış. Uber’den hemen birisi yanıtladı beş dakika sonra kapıdaydı. Arkadaşımı daha önce tanımadığım birisinin arabasına öpe, koklaya bindirdim, arkasından el salladım.

Çok sevdiğim yoga hocam evde küçük bir grupla özel bir ders yapmak istiyordu. Bunun duyurusunu yapmak için Facebook sayfasında bir ileti yazdı. Ders akışını, telefon numarası ve ev adresini paylaştı.

Londra’da araba kiralamak mı… Olala zengin olmalısın! Zaten halkın yüzde 30’unun sürekli şehir dışında olduğu bir şehirde mutlaka birilerinin arabası boş yere kapıda yatırıyordur. Birisi bize ödünç verse ya. EasyCar…

Eminim sen hiç duymamışsındır ama bu aralar herkes Tinder'da! Tanışmalar on dakikanın altında

Eskiden yurt dışına çıkanlara sorulurmuş acaba değişik ne gördü? Türkiye'ye getirsek markette gideri var mı? diye! Şimdi Ali Baba ile onlarca palet kapında! Satıcısını bırak tanımayı, ismini bile telaffuz edemezsin.

Velhasılı internet icat oldu, mertlik bozuldu diyorsan bir kez daha düşün derim! 

Asena Dirican2 Comments