Pardon saatiniz kaç acaba?

Zamanın saat olmadığı hatta dünyanın dönüşünün dahi  zaman olmadığını anlayabildim sonunda. Zaman benim yaşlanmam . Yaş almamdır. Zaman benim öğrendiklerimin aklımda, kalbimde  birikip süzgeçten geçmesi. Zaman benim bilmediklerim. Zaman nefes alıp verişim, kalp atışım. Zaman benim ölmem.  Zaman boyut.

Dünü tekrar yaşamanın bir yolu yok. Sadece şimdi var ise kendi senaryonu yazabilirsin. Hani şu reenkarnasyon hikayeleri gibi esasında ben bir önceki hayatımda… diye başlayan hikayeni bu hayatın için  tekrar yaratabilirsin.  

Geçmişin sana nasıl hissettiriyor? Aklın her şeyi unutabilir kelimeleri , hatıraları , hesapları geriye sadece duyguların kalacak. Sevinmek üzülmek neşelenmek korkmak canı yanmak sevgi nefret hep seninle olacak.

Geçmişine gidip onu istediğin renk ile oynatamayışının, istesen de boşlukları doldurulamayışının sebebi nedir? Kırmızı saçlı kadının saçlarının hiç ağarmaması ya da açılan her kuyunun boşluklarının kapanmaması. 

Her x yılda vücudumuzdaki tüm atomlar değişiyor iken, seni sen yapan geçmişini bu denli şu anın ellerine bırakmak cesaret mi budalalık mı ?

Asena Dirican1 Comment