AYIN EN'leri

En'ler listesi bana bu ay teşekkür etmem gereken ne kadar da çok şey olduğunu hatırlattı. Senin ile paylaşmakta ayrı bir zevk. Lütfen sen de Şubat'ın En'lerini benimle paylaş!

EN DOĞUM GÜNÜ

En yakın arkadaşım Moka 4 yaşına girdi! Daha dün gibi ilk bıyık tıraşı. Evde kendi ırkımız dışında bir canlı ile birlikte yaşamak sebepsiz gülümsemenin garantisi. Bize her an doğayı hatırlatan iç güdüleri.

 

EN ALINTI 

Söylenecek pek bir şey kalmamış bunun üzerine! Ahh Pablo Neruda her defasında bir alıp götürüyor insanı, sorgulatıyor! 

EN FOTOĞRAF

 Çiçekcileri çok severim. Estetik hariç başka hiç bir amaca hizmet etmeyen her şeyi çok seviyorum. Bale bunun doruğu. Bu fotoğraf, estetik için ne kadar da çalışmak gerektiğini bir kez daha hatırlattı."Çalış, çalış,çalış" ilhamını  veriyor! 

EN BLOG
http://bronnieware.com/regrets-of-the-dying/


     Cevap veremediğimiz onca temel soruya rağmen günlük hayatın telaşesine kapılıp gitmemiz içgüdü değil mi? Yoksa her dakika ben neden varım? Evren neden var? diye düşünmemiz gerekmez mi? Ölüm de en büyük soru. Ne zaman öleceğimizi ve ya öldükten sonra ne olacağını bilemeyiz ama bu harika yazı sayesinde ölmek üzereyken pişman olacağımız 5 şeyi biliyoruz! 2009 da yayınlanan bu  blogu 2015 Şubat'da tekrar tekrar okudum. Kendime çıkardığım notlar
1) Ne doğru geliyorsa onu yap
2) Kendine ve ailene daha çok zaman ayır
3) Söylenemeyen duygular sadece dizilerde olur, hayatını TV dizisine çevirme.Seviyorsan git konuş!
4) Arkadaş!
5) Mutlu olmak istesekte yaptığımız şey anlık gülümseme arayışı. Halbuki mutluluk sürdürebilir iç huzurdur

EN ÇİÇEK

Bazıları buna aptal çiçeği diyorlar. Güzel havaya aldanıp bahar tam gelmeden açtığı için. Bence hiç de aptallık değil, hatta anın keyfini çıkarmanın bilgeliği. Gülümsetmeyi, yolumuzu kesip, poz vermeyi başarıyor! 

   EN LEZZET

İstisnasız, her pazar, "kahvaltıda ne var?" sorunun cevabı oldu. Krep... Domates peynir ile anlaştığı kadar bal kaymak ile de anlaşmayı bilen lezzet. 

EN INSTA 

Bu ay instagramda çok takıldığım doğrudur. Bu arkadaşların hesabının beni çok eğlendirdiği de doğrudur. Her zaman sakal severdim bu Hipster akımı ile  ciltler dinlendi, traş bıçağı masrafı azaldı ve eğlence tavanda. Henüz takipte değilsen sakalını hiç bir masraftan sakınmadan süsleyen bu arkadaşların hesap adı: thegaybeards 

Asena DiricanComment