Sporu Sevmenin 5 Yolu

1)      Sporun kısa yolu yok. Terlemek şart. “Ya duş almayacak şekilde bugünü atlatayım” diyorsan, otur meditasyon yap. Ama spor yapacaksan o havlu terden ıslanacak!

2)      “Araba kilometreler yapsın ama benzin almasın” diyebilir misin?  Spor da öyle. Hareket acıktırır! Kilo alıyorsan da bırak sağlıklı yiyeceklerden al. Sefan olsun! Et ye! Doyasıya peynir ye! Lıkır lıkır portakal suyu iç! Şekere, una ve tuza selam olsun. Sağlık olsun!

3)      Spor harekettir! AVM otoparkında kapıya yakın park edeceğim diye arabayla 3 tur atana kadar, az uzağa park et. Yürü, merdiven çık ayakların açılır! Böyle böyle hareket hayatına girer.

4)      O eskiden zenginlik göstergesiymiş bir şey yapmadan oturmak! Plajda güneşlenmek ama yüzmemek. Yemek yemek ama pişirmemek! Giyinmek ama dolap düzenlememek. Şimdi hepsi bir sanat, bir hobi, bir kendini ifade aracı! Hareket et. Çağa ayak uydur!

5)  Kas salonda, göbek mutfakta yapılır. Kilo vermek için spor yapılmaz. Kilo vermek için mutfaktan uzak durman yeterli.

Yukarıda yazanlar kendime yazdığım notlar. Spor yapmaya üşendiğimde, türlü türlü bahaneler ürettiğimde  açıp okuyorum. "Hadi Asena!" deyip şevke geliyorum. Dilerim sana da yardımcı olur.

Spor tek başına çekilecek çile değil. Ama yalnızlığın çaresini bulmuşlar! Birçok uygulama var. Benim en beğendiğm : « 7 minute workout » uygulamasını indirebilirsin. Bireysel eğitmen eşliğinde hareketini istediğin yerde ücretsiz yapabilirsin.

Hareketi severim!'in  motton olması dileği ile!

Asena Dirican3 Comments