5 Hediye Fikri!

Bunlar benim almaktan da vermekten de çok hoşlandığım hediyeler. Eğer sen de yılın bu zamanı bir arayış içerisinde isen belki ilham olur...

1) Kurabiye ya da kendi ellerin ile pişirdiğin her hangi bir tarif. Pazardan, manavdan, marketten aldığın sıradan şeylerle bambaşka bir tat yaratmak. Yani bir unu şekeri ve yumurtayı yanyana koyup yesen  pek de lezzetli olmaz değil mi? Ama sen karıştırınca işte mucize! Onunla bu mucizeyi paylaşmak paha biçilmez! 

Bir de şu yanından düşün; ona aslında enerji hediye ediyorsun, onun hücrelerine işleyecek bir hediye vermiş oluyorsun.

Ya  bir tek kurabiyeyle olmaz diyorsan o zaman belki kurabiyeyi ikram edeceğin tabağı özenle seçebilirsin. 

2) Hediyeni her zaman yanında taşınmasını istiyorsan bir cep telefonu uygulaması tam da sana göre olabilir. Onun zevkine göre bir oyun, oyundan bir karakter, Spotify üyeliği ya da bir meditasyon uygulaması, ya da bir kişisel spor uygulaması hediye edebilirsin. Hatta ilgi alanına göre udemy ve ya courseradan ona sertifika alabileceği dünyaca ünlü üniversitelerden programlar hediye edebilirsin. 

3) Deneyim hediye etmek aslında bir hatıra yaratmak. En sevdiğim. Bir konser bileti, spor salonu üyeliği, masaj seansı, spa, sinema, tiyatro, yoga stüdyo üyeliği ve ya bir heykel, resim atölyesi, bir workhop.  

4) Materyalden ziyade anlamlı hediyeleri tercih ettiğim ortada. Bunun tek istisnası kitap. Bence dünyada hiç bir zaman yeteri sayıda kitap yazılamaz da okunamaz da. Sonu olmayan bir hediye seçeneği yani.

5) Yol, yola çıkmak, yolda olmak, yolculuk... Bir uçak bileti. Bilinmeyen bir şehri keşfetmek. Bir hafta sonu kaçamağına imkanlar el vermiyor ise şehir içinde daha önce hiç gitmediğin bir semti birlikte ziyaret edebilirsiniz.

Herkese mutlu, huzurlu bir yıl diliyorum. 

hediye.png
Asena DiricanComment