Ocak'da Şehir Gezmeleri

1 Ocak Füreyya Sergisi 

Akaretler Sıraevler

fureya-koral.jpg

 Ülkenin ilk çağdaş seramik sanatçılarından Füreya'yı, aramızdan ayrılışının 20. yılında 'anmak kadar anlamak' ve 'anlatmak' için bir sergi. Füreya, seramik ile nefes alan, yeniden doğan ve hayata tutunan ilham verici bir rol model, bir sanatçı  Gelenek ile yeniliğin kesiştiği yerde duran bu değerli sanatçımızı tüm yönleriyle yeni nesillerle buluşturmak, bu topraklardan çıkacak nice Füreya'lara ilham vermek, seramiği ve tasarımı kitlelerle buluşturmak için 18 Ocak'a kadar ziyaret edilebilir.

 

dot.jpg

19 Ocak İnsan Kulağı

Dot

 Yaptıklarınla başına gelenler arasında düz bir çizgi mi var? O çizgiyi belki gözünle göremezsin ama aslında orada. Peki, nasıl hayatta kalacağız? Kaybetmek, kaybolmak, güvenmek ve yeniden başlamak üzerine bir oyun. Pek merakla bekliyorum bu oyunu. Sen de gelecek olursan bir merhaba de tanışalım. 

 

25 Ocak Zuhal Özyurt

Matın Dışında Yoga

 Kundalinin kraliçesinin Yoga yolculuğunu dinlemek için matın dışında buluşuyoruz. Yoga'nın hayata uygulamasından ilham alıyoruz. birlikte meditasyon yapıyoruz çünkü birlikte daha güzel her şey. Çemberde buluşuyoruz, paylaşıyoruz. 

ZUhal YOganame.png

31 Ocak Kalben

BKM Mutfak 

kalben-1.jpg

 bir yolculuk. bu bir yol. nerde doğduğunun çok farkında bir ses. Acıya, yoksunluğa ve yoksunluğa rağmen vazgeçmeyen bir kadın. Kötü konser veremeyen. %100 o gitarı çalıp. %100 o şarkıları söyler. Hayvan gibi eğlenip,eğlendiren. Pantolonunun paçaları saçlarına kadar sıçrar danstan. Kalpten bir gece için! 

Asena DiricanComment