Back to All Events

26 Ekim Erdoğan&Bora&Şerife&Vedat&Özlem&Yeşim&Fatma- Likya


Büyüleyici doğası ve eşsiz tarihi dokusuyla dünyaca ünlü Likya yolunda; ruhuna, kalbine ve zihnine açılacak bir yolculuğa hazır mısın? “Işık Ülkesinin İzinde”, medeniyetten kaçmayı değil Likya Uygarlığının kalbinde kendi zaman yolculuğunu vadediyor… Sonbaharın en güzel demleri 26-30 Ekim 2016 tarihinde, Türkiye’nin kendi dalındaki en profesyonel yoga eğitmenlerinin hazırladığı derslere ve atölyelere katılabilir, Likya yolunun en gözde etabı Adrasan ve çevresini yürüyebilir, bu eşsiz coğrafyanın sana sunduğu aktiviteleri deneyimleyebilirsin. Bir ağacın gölgesinde meditasyon yapıp ülkemizin en güzel plajlarından kabul edilen Adrasan sahillerinde dinlenmek veya doğa ve tarihi keşfetmek için yola çıkmak... “Işık Ülkesinin İzinde” sana kendi ritmine göre seçenekler sunuyor… Yol seni çağırıyor… Hazır mısın?

• Eğitmenler: Erdoğan Yenice - Bora Ercan – Şerife Karahançer – Vedat Havlucu – Özlem Ataman - Yeşim Ecem Oral - Fatma Nur Kayral

• Organize eden ve destekleyen kurumlar: Karuna Yoga, YogaTime, Hariom Yoga, Om Yoga, Ahprodite Yoga

• İçerik: Katılımcılara sabah ve akşam gerçekleştirilecek yoga derslerinden sonra arada kalan zamanlarda Likya Yolu üzerinde belirlenecek çeşitli güzergâhlarda gruplar halinde yürüyüşler yaptırmak… Hem yoga hem de Likya Yolunun güzelliklerini deneyimlemelerini sağlamak… Projenin Ekim ayında yapılacak bu bölümünde; Gelidonya parkuru, Adrasan Kalesi, Sazak Koyu (dönüş tekne ile yapılacak) parkurları yürünecek…
Likya Yolu: Dünyanın en iyi uzun mesafe yürüyüş parkurları arasında gösterilmekte olup ülkemizdeki en uzun mesafeli parkurdur. Toplamda 535 km olan bu yolun ilk etabı olan Kaş civarı Mayıs 2016’da yüründü… Mayıs ve Ekim aylarında farklı konaklama mekanlarında yılda iki defa yapılacak etkinliklerle beş yılda tamamlanacak ve bitirenlere “Likya yolunu tamamlama sertifikası” verilecektir.

• Planlanan etkinlikler: Yoga dersleri, Likya Yolu yürüyüşleri, yakın merkezlere tekne gezileri ve talebe göre düzenlenecek diğer etkinlikler...

• Program: Detaylar yazılacak…

• Konaklama: İki ana kamp olacak… 
- Papirüs Hotel – www.papirushotel.com 
- Aybars Hotel – www.aybarshotel.com 
Yoga dersleri her mekanın kendi katılımcıları için kapalı yoga stüdyolarında yapılacak… Eğitmenler her iki konaklama yerinde de dersler verecek. 

• Yeme-içme: Konaklama alanlarımız, vejetaryen menüleriyle sizleri ağırlayacaktır. Konaklamalı festival ücretlerine sabah kahvaltısı, öğlen set menü veya piknik paketi ve akşam yemeği dahildir. 

• Ne Getirmeli: Genel olarak rahat kıyafetler getirmenizi öneririz. Akşam serinliği için de kalın bir kazak ya da hırkanız veya mont yanınızda olursa iyi olur. Düzenli kullandığınız ilaçlar varsa, yanınıza mutlaka yeterli miktarda almanız önemli, Adrasan küçük bir yer ve eczane yok!
Yürüyüşler için aşağıdaki malzemeleri getirmenizi öneriyoruz:
Rahat, spor, çabuk kuruyan, çalıya çırpıya takılmayacak uzun kollu kıyafetler,
İnce bir yağmurluk,
Sağlam tabanlı alıştırılmış yürüyüş ayakkabıları veya sağlam spor ayakkabıları,
Sırt Çantası (min.30lt.),
Acil ilaçlarınız (Örn: Astım inhalatörü),
Mayo, plaj havlusu, terlik,
Güneş gözlükleri, güneş kremi, şapka…
Yoga dersleri için mevsime uygun, aşırı bol ya da aşırı dar olmayan, vücuda rahat oturan giysileri tercih etmenizi öneririz. Yoga matınızı getirmeyi unutmayın. Eğer kullanıyorsanız blok, kemer gibi malzemelerinizi de getirebilirsiniz. Eğer taşımak istemezseniz, sizler için ücreti mukabilinde yoga kitleri hazırlayabiliriz. Yoga kitlerde yoga matı, köpük blok ve kemer bulunuyor. Eğer sizin için hazır bir kit olsun isterseniz, kayıt sırasında lütfen belirtin.

• Festival Katılım Ücretleri (4 gece, kişi başı):
Katılım ücretleri her iki mekanda da 3-4 kişi paylaşımlı odalarda kişi başı 1.250 TL + KDV, 2 kişi paylaşımlı odalarda kişi başı 1.350 TL + KDV’dir. Kesin kayıt işlemleri için 250 TL ön ödeme alınacaktır. Ön ödemenin iadesi yoktur, ancak daha önce kayıt yaptırmamış yeni bir katılımcıya devredilebilir.
- Ücrete; konaklama, sabah ve akşam yemekleri ile öğlen set menü veya piknik paketi, yoga ders ve atölyelerine katılım, rehberli Likya yolu yürüyüşleri ve transferleri, tekne gezisi dahildir. Adrasan’a ve konaklama alanlarına ulaşım dahil değildir. İsteyen kişilere ücretli olarak Antalya hava alanından transfer sağlanacaktır.
- İptaller ve geri ödemeler; erken kayıtlar dahil olmak üzere, festival kayıtlarının iptali ve ücret geri ödemesi yapılmaz. Ancak festival kaydı ve giriş hakkı daha önce kayıt yapmamış yeni bir kişiye devredilebilir. Festival giriş hakkının devredilmesi durumunda katılımcılar, festival organizasyonuna değişiklikle ilgili bilgi vermekle yükümlüdür.

• Sorumluluk: Festival katılımcıları, bu festivalde fiziksel sağlıkları ve güvenlikleriyle ilgili tüm sorumluluklarından kendilerinin sorumlu olduklarını kabul ederler. Katılımcıların fiziksel sakatlık risklerinin sorumluluğunu almaları ve gerekli tedbirleri almaları beklenir… Organizasyonun, çalışanları, gönüllüleri ve öğretmenleri bu sorumluluktan tamamen muaftır.

• Proje komitesi, rezervasyon ve kayıt:
- Erdoğan Yenice: (552) 616 4306 – erdoganyenice@gmail.com
- Şerife Karahançer
- Özlem Ataman
- Vedat Havlucu

Earlier Event: October 20
20 Ekim Çiçek&Türkan- Marmaris
Later Event: October 26
26 Ekim Dilek & Mey- Kapadokya