Back to All Events

31 Temmuz Deniz & Çelen- Dedetepe


Dedetepe'nin büyülü havasında yoga yapmak ister misiniz? Sabahın aydınlığını içinize çekerken eklemleri ısıtıp, bağ dokuları açarak, bedeni yumuşak ve keyifli akışlarla güne hazırlanacağız. Seslerin sessizliğe karıştığı, doğanın her bir duyumuza seslendiği dakikalarda meditasyonu, duyarlı hareketi ve yavaş yavaş açılırken kendimizle temasta kalmayı keşfedeceğiz. Varsa çocuğunuzu da getirebileceksiniz, onlar da Muna yönetiminde kendi maceralarını yaratacaklar.

Akşam üstleri, günün maceraperest saatlerini geride bırakırken, güneşin son demlerinde bedenin her bir tabakasını incelikle açan yogayla yeniden yin ve yang dengesini, keyifli ve coşkulu hareketi, iç alana dönmeyi ve nefesle bağ kurmayı deneyimleyip, yogayla başlayan günün ışıklı saatlerini yine yogayla tamamlayacağız.

31 Temmuz - 6 Ağustos 2016
Deniz Bagan Özoğul ve Çelen Ramok Arıman  ile Yin-Yang Yoga Kampı 
(31 Temmuz Pazar günü girişli – 6 Ağustos Cumartesi çıkışlı)

Dedetepe Ekolojik Çiftliği hakkında daha çok ayrıntı için:... 
www.dedetepe.org
Program

Her sabah saatinden sonra kahvaltı edeceğiz, ardından Dedetepe çiftliği ve hemen yanındaki Mıhlı şelalesi boyunca hem meditasyon yapmak hem serin sularında yüzmek aynı zamanda çiftlik içerisinde nehirden toplanan doğal malzemeleri sanata bulamak için gün boyu çeşitli aktiviteler yapabileceğiz. Çocuğu ile gelen katılımcılar için Muna ablamızın günlük aktiviteleri olacak. 

Akşam yemeğinden önce yoga dersimizi yapıp gece kamp ateşi çevresinde mini farkındalık çalışmaları, aile dinamiği egzersizleri, mantra söylemek, şifa çemberleri vb. çalışmaları sohbetlerimize  ekleyeceğiz. Çiftlik içersinde her biri farklı özellikte değişik alanlar olduğundan gruplar oluşturup, istediğiniz çalışmayı yapmak için fırsatlar bulabileceğiz. Aynı zamanda güneş enerjisi ile ısınan suların kullanıldığı kerpiç hamamın günün istediğiniz saatinde keyfini çıkartabileceğiz.

Kütük ev, yurt ve çadır seçenekleri var. Yerler limitlidir. Her kamp için katılım 25 Büyük ve 10 Çocuk ile sınırlıdır.

Ulaşım
Her katılımcı kendi olanakları ile çiftliğe ulaşacaktır. Küçükkuyu otobüs garına gelmeniz durumunda, sizi gardan alıp çiftliğe getirebiliriz.

Yemek ( Tam Pansiyon) 
Dedetepe çiftliği vejeteryan bir çiftliktir. Buzdolabı kullanılmadığından yiyecekler günlük olarak hazırlanmaktadır. Yiyecekler ekolojik üretici ağımızdan, ya da üretimi bilinen çevre köylülerden yerel temin edilecektir. Tam pansiyon hizmet, self – servis olarak sunulacak, sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeğini kapsamaktadır. Kural olarak herkes kendi bulaşığını yıkayacaktır.

Deniz Bagan Özoğul kimdir?          Dide Çelen Ramok kimdir?