Back to All Events

17 Ağustos Melis & Sinem- Fethiye


Dünyada sadece iki yerde, güneybatı Ege'de ve Kanada'da bulunan, yağı şifa dağıtan, doğal klima özelliğine sahip günlük (sığla) ağaçlarının bulunduğu Fethiye Yanıklar köyünde bulunan Kerpiç Evleri’nin büyülü ortamına doğru yola çıkıyoruz. Bir yanında denize akan küçük bir dere ve çam ormanları, diğer tarafı narenciye bahçeleri ile kaplı bir alana kurulu Kerpiç Evler, sakinliği, ve huzuru ile sizleri de cezbedecek. 
Tertemiz bir doğa, muhteşem yemekler ve gerçek kerpiç evlerde yaşanacak mis uykular bizi bekliyor...

Nefess Yoga ile birlikte organize ettiğimiz, her seviyeden katılımcıya uygun Vinyasa yoga, Yin Yoga ve meditasyon çalışmalarının bir arada olacağı bu harika yoga ve meditasyon kampında, bir de sağlıklı ve işlevsel beslenme konusunda atölyelerimiz olacak.

Biz şimdiden çok heyecanlıyız ve hazırlıklara başladık! 

KAMP İÇERİĞİ
Çarşamba günü Kerpiç Evler’e vardıktan sonra yerleşip yoga alanına geçecek ve her günkü etkinlik programımızın nasıl olacağını konuşup, akabinde yolculuğun yorgunluğunu atlatmak üzere bir yin yoga dersi ile açılışı yapacağız.

Kamp boyunca sabahları daha canlandırıcı ve uyandırıcı yoga dersleri,
Akşam üstleri sağlıklı ve işlevsel beslenme atölyeleri,
Akşamları ise yin yoga uygulaması yapıyor olacağız. 

Bu bir yoga tatili olduğundan, tüm çalışmalara katılmak zorunda değilsiniz.

PROGRAM: 
1.Gün 17 Ağustos Çarşamba
16.00-18.30 Toplanma, tanışma, herkese açık yin ve yang asana çalışması
Akşam yemeği ve serbest zaman

2. - 3. – 4. Gün 18-19-20 Ağustos
08.00-09.30 Her seviyeye açık vinyasa yoga çalışması 

Kahvaltı, serbest zaman

16.30-17.30 Beslenme atölyesi
18.00-19.30 Her seviyeye açık yin yoga çalışması 
Akşam Yemeği ve serbest zaman

5. Gün 21 Ağustos
08.00-09.30 Vinyasa yoga çalışması ve mantra meditasyonu / kamp kapanış çemberi

Kahvaltı, serbest zaman ve çıkış

KATILIM ÜCRETİ VE KONAKLAMA: 
Ücretlere konaklama, sabah ve akşam yemekleri ve tüm yoga-meditasyon çalışmaları ve beslenme atölyesi dahildir. Yol masrafları katılımcıya aittir. 

Eğer tek kişi iseniz konaklama yapacağınız evi etkinliğe katılan bir başka hemcinsiniz ile paylaşmanız gerekebilir. Yerler sınırlı olduğu için, yoğunluk durumunda maalesef fark ödeyerek tek kişilik konaklama kabul edilemiyor. Ne kadar insan faydalanırsa o kadar iyidir diyor, anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

Kamp Ücreti: 900 TL
*Ön kayıt için Kerpiç Evler'e 200 TL ön ödeme yapılması gerekmektedir. 

Erken ödeme indirimli kamp ücreti: 800 TL (15 Temmuz 2016’ya kadar) 
* Ön kayıt için Kerpiç Evler'e 200 TL ön ödeme yapılması gerekmektedir. 

Ön ödemenin iadesi yoktur. 

*Katılımcı sayısı 18 kişi ile sınırlıdır.

Sınırlı sayıda kontenjan bulunması ve kayıtların çok çabuk dolması nedeniyle katılımcıların kayıtlarını en kısa zamanda yapmaları tavsiye edilir. 
Konaklama, rezervasyon ve ulaşım bilgileri için Kerpiç Evler ile iletişime geçiniz.
Listelerimizi düzgün tutmak adına, ön kayıt işleminizi yaptırdıktan sonra bizi de lütfen melisulas@gmail.com adresine email atarak bilgilendiriniz.

email: info@kerpicevleri.com
www.kerpicevleri.com
Gsm: + 90 553 271 93 55
Tel: + 90 252 633 62 72

Kayıt ve sorular için: melisulas@gmail.com
Tel: + 90 216 550 03 00

Vinyasa Yoga Nedir?
Vinyasa, akıcı bir hareket serisinin nefes ile koordineli bir biçimde uygulanmasıdır. 
Vinyasa akışı net hiza prensiplerine odaklı ve bedende nefesin rahat hareketini destekleyecek bir yönlendirme ile akan yoga pozlarından oluşur. Nefes ve hareketin koordine edilmeye başlamasıyla dersler enerjik bir bedeni dönüştürme çalışmasına dönüşür ve kişi kendi ile ilgili daha derin bir anlayışa sahip olmaya ve çevresiyle daha kişisel bir bağ kurmaya başlar.
Farkındalığı yoga uygulamasına da taşıdıkça, gözümüzün önündekini daha net görmeye ve her nefesle dönüşümünü daha net izlemeye başlarız. Bir şey diğerine dönüşmeye başladıkça, bu tecrübe aracılığıyla varolan bağlarımızın büyüklüğünü ve her anın içindeki gücü de daha net hissederiz. Bu farkındalık yaptığımız şeye bir iş gibi yaklaşma dürtümüzü kırar çünkü hedef odaklı değildir. Her son yeni bir başlangıçtır ve vinyasa yoga hedefsiz yolun fiziksel bir ifadesidir. 

Yin Yoga Nedir?
Yin yoga pratiği, diğer Yoga uygulamalarından farklı olarak, kaslarla birlikte aynı zamanda bağ dokulara, fasyaya odaklanan, dolayısıyla bedeni fiziksel ve enerjetik olarak derinden etkileyen bir uygulamadır. Bağ dokular, kas dokularına oranla daha sert olduğundan, bu bölgelere ulaşabilmek için pozlarda normalden daha uzun süre kalırız. Vücudumuzun tüm ağırlık ve baskısını taşıyan bağ dokuların içinde yaşamsal enerji (prana/chi) akışını sağlayan enerji kanalları(meridyenler) vardır. Yin yoga pratiği, en derin dokulardaki yaşamsal enerjiyi harekete geçirir, meridyenler üzerindeki enerji tıkanıklıklarını açmaya destek olan bir uygulamadır.
Yin Yoga sayesinde, pozun getirdiği zihinsel ve bedensel “sınırda olma” hissine rağmen, gevşemeyi öğreniriz. Yin Yoga, koşu, fitness, dans gibi tüm “aktif” uygulamalarınızı ve aktif (Yang) Yoga pratiğinizi dengeleyen, bedene teslimiyeti ve gevşemeyi öğreten bir uygulamadır.

Beslenme Atölyeleri'nde Neler Oluyor?
Şehir yaşamında, zamanımızın çok kıymetli olduğu, aynı anda pek çok işi bir arada yapmak durumunda kaldığımız, toplantılar veya koşturmacalar arası bazen yemek yemeye bile vakit bulamadığımız ve bulduğumuzda da en hızlısını en kolay yoldan yemeyi tercih ettiğimiz günleri hemen hemen hepimiz yaşıyoruz. Bu günlerin sıklığı ne kadar fazlaysa hayatlarımızda; bedenimiz, zihnimiz, sinir sistemimiz, moralimiz ve sağlığımız bundan o kadar zarar görüyor.
Zinde yaşam sohbetlerimizde, karın doyurmak ve beslenmek arasındaki farkı konuşacağız ve hem lezzetli, hem işlevsel beslenmek için neler yapabileceğimizi göreceğiz. Sağlıklı atıştırmalıklardan, beslenme ile ilgili doğru bilinen yanlışlara kadar pek çok konuda bazen şaşıracak, bazen kahkaha atacak, bazen pes diyecek ama koca bir farkındalıkla ve çözüm önerileriyle dolu dersler yapacağız!

Sinem Er Kimdir?                 Melis Ulaş Kimdir? 

Earlier Event: August 17
17 Ağustos- İdil & Rana- Datça
Later Event: August 17
17 Ağutos Şeyma Özcan- Fethiye