Back to All Events

2 Temmuz Yöntem Yurtsever-Datça


Bedeni uyandırmak
2-6 Temmuz’da Datça Ovabükü 
Yoga pilates, meditasyon kampı
Bayram tatiliyle birleştirebileceğiniz harika bir kamp. Datçanın güzel koyu Ovabükü’nde, her sabah ve akşam yapacağımız çalışmalarla bedeni uyandıracak, meditasyon ve küçük terapi çalışmalarıyla yüzeye çıkan enerjilere tanıklık edeceğiz. 
Evrendeki her şeyin enerji olduğunu kutsal kitaplardan, felsefi bakış açılarından, fizikötesinden duyduk, okuduk. Kendi bedenimiz milyonlarca hücre ile bir organizma, uyumak ve uyanmak için bizden izin almıyor, organlar, damarlar dokular, belli bir sistem içerisinde sürekli çalışıyor, ve bize sormuyor. Gündelik hayatın bütün duyguları bedenden geçiyor, ağrıyan bel ve sırt, sıkılan çene, gergin omuzlar, boyun ağrıları, miğde krampları ve daha birçok şey bedene çoğunlukla bizim tarafımızdan gündelik alışkanlıklardan veya duygusal yansımalarla yükleniyor. ( Kızdığımızda nefesimizi tutmamız, boynumuzu kasmamız, şok anında bedenin kendisini kilitlemesi gibi farklı örnekleri var)
Bu kampda yoga ve pilates uygulamaları ile bedeni fark ederek güçlendireceğiz, hem de o içeriye aldığımız yüklere bir ışık tutmayı sağlayacak yönlendirmeli meditasyon-terapi çalışmaları yapacağız. 
Yoga uygulaması detaylara inen, bedendeki küçük olasılıklara alan veren tarzda vinyasa akışlarını içerir. 
pilates uygulaması bedeni bir bütün olarak olarak uzamak ve güçlenmek temelleriyle hizalar, aktifleştirir,sıkılaştırır.
Terapi çalışmaları, bedeni ve ruhu keşfetmeye yönlendirecek yönlendirmeli meditasyon çalışmalarını içerir. Gestalt ,aile dizimi, psikodrama çalışmaları, oyunlardan beslenir.
Her çalışma farketmek için bir davettir. Değişim farkındalığın ardından doğal olarak gelir, olasılığa izin vermek sizin tercihinizdir. 
Kamp OVABÜKÜ plajında , MELİNDA PANSİYON kamp alanında ,deniz kıyısında platformda; gerçek yataklı çadır konaklamalı olacaktır. 
4 gece 5 gün programı şöyle;
3-4-5 -6 Temmuz sabah 8.00-9:45 Yönlendirmeli Meditasyon ve Vinyasa
2-3-4-5 Temmuz akşam 19:15-20.45 Terapi çalışması ve Pilates
ÖDEME;
4 gece 5 gün konaklama, yemek ve bütün bedeni uyandırmak’’ çalışması 900 tl. 
26 Haziran’a kadar erken ödeme indirimi 790 tl.
250 tl kaparo yatırılması kesin kayıt için zorunludur. Katılımcı sayısı sınırlıdır.
İletişim :yontemyurtsever gmail.com
05364273201