Back to All Events

4 Temmuz Faruk Kurtuluş- Pastoral Vadi (sinema)


Kamplarda ne yapıyoruz?

Yoga, hayale dalmayan bir zihne sahip olma yöntemidir. Uygulanan bütün teknikler, basitçe doğanızla yakınlaşmanız ve  kendi gerçeğinizi yaşamanız içindir. Gündelik şartlanmalarımızın içinde zihin ya ileride, ya da geride çalışmaktadır. Sürekli hayaller kurarak plan yaparız veya geçmişte yaşarız. Yoga, zihnin bedene yakınlaşması için sunulan bir davettir. Bu davet sayesinde bedende açığa çıkan hislerle temas kurulur. Yapılan bütün  pozlar bu teması güçlendirmek ve böylece bedeni daha net bir şekilde hissetmek için bir araçtır. Önemli olan hissetmeden ama çok yapmak değil, çok hissederek kendi bedeninize uygun şekilde yapmaktır. Hissederek yaptığınız zaman, kendi doğanızla uyum içerisinde hareket etmeye başlarsınız. Bütünlük içerisinde yaşarsınız. Bu anlayış, günlük hayatın akışındaki olayların içinde de bedeninizi hissederek yaşamanıza kapı açar.

Yoga kamplarını, kendi başınıza güvenli ve etkili bir şekilde yoga yapmaya başlamanız için bir adım olarak görebilirsiniz. Kamplarda yapılan yoga pozu uygulamalarında, çok küçük detaylar, çok hassas bir şekilde, tam ve bütünlük içinde öğretilir. Öğrendiklerinizi her gün tekrar ederek bedenen anlama şansına sahip olursunuz. Kamplara katılanlara uygulamalarına kendi başlarına devam edebilmeleri için destekleyici dokümanlar verilir. Kamplarda yapılan uygulama ile, İstanbul veya Fethiye’de yapılan yoga eğitimlerine girmek için çok etkili bir hazırlık yapmış olursunuz.

Mekan – Pastoral Vadi

Pastoral Vadi Fethiye’nin Yanıklar Köyü’nde çam ormanlarıyla çevrili bir vadinin ortasında, yanı başında bir dere akan 42 dönüm büyüklüğündeki arazi üzerinde yer alıyor. Organik tarım, ekolojik yaşam ve tatil olgularının birlikte değerlendirildiği Pastoral Vadi’de, ekolojik mimari yaklaşımıyla tasarlanmış taş, ahşap ve kerpiç evlerde konaklama olanağı bulunuyor. Pastoral Vadi, kent yaşamının ve teknolojinin getirdiği stres ve sıkıntıları doğal, sakin ve huzurlu bir ortamda unutmak isteyenler için “köye dönüş” tadında bir tatil çiftliği…

PROGRAM:

08:00 – 09:45 Yoga

09:45 – 11:00 Kahvaltı

11:30 – 12:30 Dans meditasyonu

12:30 – 18:30 Serbest zaman/ Geziler, masaj, çeşitli Grup Farkındalık Çalışmaları

18:30 – 19:45 Yoga

19:45 – 21:00 Akşam yemeği

21:00 – 23:00  Film Gösterimi ve paylaşımlar

Kamp boyunca sabah ve akşam yapılan yoga çalışmalarının yanı sıra, öğlenleri ıssız plajlara ve doğal mekanlara geziler yapılacak. Gün içerisinde çeşitli grup farkındalık çalışmaları ve meditasyonlar olacak. 2. günden itibaren her akşam yoga anlayışının hayata yayılmasına kapı açan bir film gösterimi olacak ve üzerine paylaşımlar olacak.

4 temmuz pazartesi ilk gün olduğu için akşamüstü saat 18:00’de yapılacak buluşmanın ve tanışmanın ardından 1 saatlik yumuşak bir yoga dersi yapacağız.

ikinci gün olan 5 temmuz salı günü sabah Pastoral Vadi’de yapılacak yoga uygulaması, kahvaltı ve dans meditasyonunun ardından, öğlen Yeşil Vadi’ye gidip, nehir kenarında nefis bir yemek yiyeceğiz. İsteyenler buz gibi nehre salıncaktan atlamanın tadını çıkartabilirler. Öğleden sonra Yeşil Vadi’deki çayın kenarında, ağaçların gölgesinde meditasyon yapacağız. Akşamüstü Pastoral Vadi’ye geri dönüp yoga yapacağız.

Üçüncü gün olan 6 temmuz çarşamba günü sabah Pastoral Vadi’de yapılacak yoga uygulaması, kahvaltı ve dans meditasyonunun ardından, Kıdrak koyuna gideceğiz. Buradaki serbest zamanda herkes kendi başına kalıp denizin tadını çıkartabilir. Öğleden sonra 15:30 gibi Pastoral Vadi’ye dönmemizin ardından, aile dizimi çalışması yapacağız. Aile diziminina ardından verilecek bir saatlik arada Pastoral Vadi’nin doğal havuzunda dinlenebilirsiniz. Bir saatlik aradan sonra akşam yoga yapacağız.

7 temmuz perşembe günü sabahki yoga uygulaması bir saat sürecek. Ardından Kargı koyuna gideceğiz. Meditasyon ve farklı farkındalık çalışmaları yapacağız. Akşamki yoga uygulaması da güneş batımına karşı teknede olacak.

8 temmuz cuma günü sabah yapılan yoga uygulamasının ardından  o günü Pastoral Vadi’de geçireceğiz. İsteyenler serbest zamanda günü istedikleri gibi değerlendirebilirler.

9 temmuz cumartesi günü sabahki yoga uygulaması bir saat sürecek. O gün tekne turu yapacağımızdan, denizin bol bol tadını çıkartabilmek için kahvaltımızı da teknede yapacağız. Gidilen ıssız koylarda meditasyon ve farklı farkındalık çalışmaları yapacağız. Akşamki yoga uygulaması da güneş batımına karşı teknede olacak. Akşamki film gösteriminin ardından, son gece olduğundan dolayı akşam partimiz kapanış partimiz ve dans meditasyonumuz olacak.

10 temmuz pazar günü sabah yapacağımız kahvaltının ardından yapılacak çalışmayla beraber program sona erecek.

ULAŞIM:

Pastoral Vadi’nin bulunduğu Yanıklar Köyü, Dalaman – Fethiye devlet karayolu üzerinde ve Dalaman’a 40 km, Fethiye’ye 15 km mesafededir.

Özel otomobil ile:
Fethiye tarafında geliyorsanız; Antalya – Muğla devlet karayolunda Fethiye’den sonra Çiftlik, Kargı, Yanıklar köylerinin tabelalarını sırayla göreceksiniz. Yanıklar Köyü bitimindeki karayolu Kargı çayının üzerinden geçer. Kargı çayı üzerindeki köprüden geçmeden hemen köprü başlangıcında sağa dönün, ve anayoldan çıkın. Karşınıza “Süper Dinlen Market” isimli bakkal çıkacak. Süper Dinlen Market’in önünden geçen köy yolundan anayola paralel geliş yönünüzde ilerleyin. Yol Kargı Çayı ile buluşup sağa dönüyor. Kargı Çayı’nın yanından yolu dağlara doğru takip edin. Her yol ayrımı hissinde solu seçin. Kargı çayı hep solunuzda kalacak. Yol bir süre sonra dereden ayrılıp sulama kanalı ile buluşuyor. Sulama kanalının solundan yolu takip edin. Ana yoldan ayrıldıktan 3300 metre sonra yolun solunda “Pastoral Vadi” tabelasını göreceksiniz.

Dalaman tarafında geliyorsanız; Muğla – Antalya devlet karayolunda Göcek ve inlice koyundan sonra Katrancı Koyunu geçip, dağı indiğinizde Kargı Çayı ve üzerinden geçeceğiniz köprüyü görüyorsunuz. Köprüyü geçer geçmez sola dönün, anayoldan çıkın. “Süper Dinlen Market” in yanından yukarıdaki güzergahı izleyin.

Uçakla:
En yakın Havalimanı : Dalaman. Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye giden Havaş otobüslerine binin. Fethiye’ye gelmeden 15 km önce Yanıklar Köyü’nde inmek için şoföre sorun. Yanıklar Köyü’nde girişinde köprüde inin.

Ayrıca İstanbul’dan gelenler eğer Pegasus Havayolları’nın,

gidiş İstanbul Sabiha Gökçen – Dalaman, 4 temmuz 2016 sabah 06:00,

dönüş Dalaman – İstanbul Sabiha Gökçen, 10 temmuz akşamı 22:45

seferlerine bilet alarak, aynı uçuşlara bilet alan diğer öğrencilerle beraber seyahat edebilirler.

Otobüsle:
En yakın otogar ; Fethiye. Fethiye otogarında Muğla Makası’nı sorun. Otogara en yakın büyük kavşak. Yanıklar Köyü minibüsleri bu kavşaktan geçiyor. Yanıklar Köyü son durak. Süper Dinlen Market’in önünde inin. Bizi arayın, sizi oradan alırız. Bundan sonra 3 km yürüyebilirim derseniz. Süper Dinlen Marketi bulun ve yukarıdaki güzergahı izleyin.

KONAKLAMA VE ÜCRET BİLGİLERİ:

Pastoral Vadi’de konaklama için 5 tane çift kişilik(bir yatak odası, banyo ve salon), 4 tane 4 kişilik(iki yatak odası, banyo ve salon) ağaç ev bulunuyor. Kampta toplam 30 kişilik yer bulunduğundan erken rezervasyon yapılması tavsiye edilir.

Kampa katılımın toplam ücreti 975 + KDV,  Ücrete bütün çalışmalar, konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.

PASTORAL VADİ BAYRAM KAMPI İÇİN REZERVASYON BİLGİLERİ VE ÖDEME SEÇENEKLERİ:

Ödemelerinizi EFT veya Mail Order olmak üzere iki farklı şekilde yapabilirsiniz:

1. ÖDEME SEÇENEĞİ – EFT

EFT ile yapılan ödemelerde rezervasyon onayı için 400 TL önödeme yeterlidir.

Ödemenizin kalan kısmını ise kamp başlangıç tarihine 10 gün kalana kadar tamamlayabilirsiniz. Ön ödemeleriniz geri iade edilemez.

Ödemenizi aşağıdaki hesap bilgilerine yapabilirsiniz.

Fil Yoga Hizmetleri Reklam Tanıtım Ticaret Ltd. Şti.
Yapı Kredi Bankası
Teşvikiye Şubesi (085)
Hesap numarası: 94130286

IBAN TR 6300 0670 1000 0000 9413 0286

2. ÖDEME SEÇENEĞİ – MAİL ORDER

Mail order ödemeleri world kart sahipleri için geçerlidir.
Bu ödeme seçeneğinde peşin fiyatına üç taksit olanağı bulunmaktadır.
Ödemenizi yapmak için world kart bilgilerinizi aşağıdaki forma girip gönderin lütfen. İşleminizin tamamlanmasının ardından mail ile bilgilendirileceksiniz.

         Faruk Kurtuluş Kimdir ?