Back to All Events

27 Ağustos Sidem & Banu- Kaz Dağları


Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun , meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. 
Fiziksel olarak kasları güçlendirmeye odaklı Yang Yoga uygulamalarını ve buna eşdeğer koşma, aletli jimnastik, yüzme, yürüyüş gibi diğer fiziksel aktiviteleri dengeler. 
Özellikle omurga sağlığı , leğen kemiği ve bel bölgesi için çok faydalı bir uygulamadır. Bedene esneklik kazandırır. Kişiyi zihnen ve bedenen meditasyona hazırlar. 
Modern yaşama hakim olan ‘acele, zamana yetişme ve zihin odaklı’ bakış açısını dengeler. Kişiyi yavaşlatarak kendini dinlemesine; dışarıda olandan öte kendi içinde neler olduğuyla ilgili farkındalık kazanmasına yardımcı olur. Bu anlamda günümüz insanı için terapi niteliğinde bir çalışma olduğu söylenebilir.

Kazdağları'nda bu sene ikinci kamp. 27-30 Ağustos arasında, 3 gece 4 gün olarak planladığımız bu yoga tatilinde sabah yoga seansları (Yang ve Yin dersi birlikte), ardından gün boyu denizde, göletlerde yüzme, yürüyüş, müze ve Zeus Altarı gezileri, Adatepe gezisi. Akşamları vejetaryen mutfak ile sağlıklı beslenme. Zeytinyağ tadım atölyesi (ücretsiz).
Kamp boyunca uygulanacak yoga dersleri her seviye için uygundur.

Mekan: İda Çiftlik Köyü Çamlıbel Köyü, 10300 Edremit, Balikesir

Rezervasyon ve bilgi için : 

 banuozsoy@gmail.com 0 533 470 39 01