Back to All Events

4 Ağustos Ates & Sinem- Karadeniz


log to nature bir hayaldi, çok büyük bir sevgiyle hayata geçti, heyecanını sevmekten aldı; dağları sevmekten, ormanları, dereleri, kuşları, ağaçları sevmekten.. ve doyamamaktan; gitmeye, görmeye, yaşamaya, öğrenmeye, paylaşmaya doyamamaktan. birbirimize olan sevgimiz bu doyamayan heyecanı çoğalttı, birsürü güzel insana böldü bölüştürdü.. 
Şimdi gene büyük heyecanla ve sevgiyle ağustos seferine hazırlanıyoruz, bu sefer ki rotamıza biraz zor karar verdik; sağa baktık sola baktık denize, dereye, batık kentlere, bisiklet yollarına, raftinglere sorduk.. hem sezon için en uygununu hem başından beri bizimle yollara düşenlerin gönlüne göre olan rotayı aradık ve nihayet ucu bucağı bilinmez Kaçkarların eteğine, Karadeniz yaylalarına gitmeye karar verdik. 
Karadeniz’de hangi yayla, hangi dere, neresi daha bakir, nerede hem yoga yapabiliriz hem uyanır uyanmaz şelaleye girebiliriz, kim bizi anlar derken sevgili Nazan Firdevs Çetinkaya ile tanıştık ve fırtına vadisindeki Goboca dağ evini bulduk. Burası hakkında şimdi söyleyeceğimiz herşey galiba yavan kalacak, ama bizimle gelmek isteyenlere Ursula le Guin’in ‘Yuvaya Dönüş’ kitabını almalarını ve karıştırmaya başlamalarını tavsiye edebiliriz.

Programımız, Karadeniz’in çetin koşullarına rağmen 6 eğitmen ile gene dopdolu. Her sabah şelale suyu ile uyandıktan sonra meditasyon, ormanda nefes çalışması, hiking, hiking öncesi yoga, 6 saat sürecek Çiçekli yaylası rotası ve karşılaşacağımız 2000 den fazla bitki çeşiti, çat yaylasında yin yoga, toprağın üstünde transdans, budokon yoga, işlevsel beslenme atolyesi, teraryum, ve akşam meditasyonu olarak birlikte koyun yünü ile duvar battaniyesi işleyeceğimiz kollektif atolye gibi başlıklarla hem içeriye hem dışarıya bol bol yolculuk yapacağız. Dışarıya yapacağımız uzun yolculukları kolaylaştırabilmek için 2 adet servis aracı bizimle olacak. Perşembe sabahından pazar akşamına yani havaalanından dağevine gelirken ve dönerken köylerde durup yöresel lezzetlerin tadına bakacağız, Tav şelalesine, Aydere uğrayıp yolda geçen zamanımızda da mümkün olduğu kadar her anı değerlendirmeye çalışacağız. 
*** Saatleri ile detaylı görebileceğiniz program görselini etkinlik sayfasında bulabilirsiniz. 
Biz gene çok ama çok heyecanlıyız, programda bizimle olacak eğitmenlerimiz; Melis Ulaş, Ozgecan Tapa, Okan Urker, Özlem Parlar Ürker’e bütün destekleri ve güzel kalpleri için, ev sahibimiz Nazan Firdevs Çetinkaya’ya sevgi dolu titiz yönlendirmeleri için şimdiden binlerce teşekkürler. 

Ates Bagdas & Sinem Akat

• Goboca Dağevine ulaşım için; 4 Ağustos Perşembe sabahı, Trabzon Havaalanında buluşup 2 adet transfer aracı ile Çamlıhemşine varacağız, uçak biletlerimizi sabah en geç 10.00 da havaalanında olacak şekilde almamız gerekecek. ** 11.00 de birlikte ve tek seferde hareket edeceğiz. Dönüş içinse pazar akşamı 19.00 da havaalanında olacak şekilde biletlerimizi ayarlamamız uygun olacak. *** Uçak biletlerinizi şimdiden ayırtmanızda hatta almanızda büyük fayda var, zira Karadeniz el yakıyor! 

• Katılım için en fazla 20 kişilik yerimiz var, Karadeniz’in en yüksek talep gören döneminde gidiyor olduğumuz için 10 Temmuz’a kadar ön kayıt ile katılımları netleştirmek gerekecek. Ön kayıt ve daha fazla bilgi için; logtonature@gmail.com
• Kamp ücreti, 950 TL
• Etkinlik boyunca kullanacağımız araçlar için transfer ücreti, 150 TL
(Trabzon Havaalanı / Çamlıhemşin - Çat Yaylası - Çiçekli Yaylası - Çamlıhemşin / Trabzon Havaaalanı)

Earlier Event: August 3
3 Ağustos Faruk Kurtuluş- Artvin
Later Event: August 6
6 Ağustos Eda & Oğulcan- Yenifoça