Back to All Events

11 Eylül- Özlem & Ufuk & Başak- Çeşme


Yogaville ve Ankara’nın taze stüdyosu YogaNanda’nın bir araya gelmesiyle Vinyasa, Yin ve Power Yoga’dan oluşan harika bir etkinlik programı ortaya çıktı!
Programdaki tüm dersler her seviyeden öğrencinin katılımına uygun olacak. Program 11 Eylül pazar sabahı başlayacak, 14 Eylül sabah dersi ile sonlanacak. 10 Eylül cumartesi akşamı ise sizlerle Çeşmeköy’de akşam yemeği için biraraya geleceğiz.

Gün içerisinde boş zamanlarımızda ise Çeşmeköy’ ün dağ havasının tadını çıkaracak, Çeşme, Dalyan ve Alaçatı’nın mavi koylarında serinleyip, esnaf lokantalarında zeytinyağlıların tadına bakacağız.


Etkinlik Programı

11 Eylül
08:30-10:00 Vinyasa Geriye Eğilmeler - Özlem
10:00 Kahvaltı
18:00-19:30 Power Yoga Ağırlık Merkezi - Ufuk
20:00 Akşam Yemeği

12 Eylül
08:30-10:00 Free Vinyasa - Başak
10:00 Kahvaltı
18:00-19:30 Denge oyunları Vinyasa - Özlem
20:00 Akşam Yemeği

13 Eylül
08:30-10:00 Kol Dengeleri ve Ters Duruşlar - Ufuk
10:00 Kahvaltı
18:00-19:30 Yin Yoga ile Serinlemek Üzerine - Özlem
20:00 Akşam Yemeği

14 Eylül
08:30-10:00 Yin Yoga Infant Serisi - Özlem
10:00 Kahvaltı
12:00 Ayrılış

*İsteyenler her sabah 7.30 da Ufuk Hoca ile meditasyona katılabilirler. 


Vinyasa Geriye Eğilmeler - Tatilimizin ilk pratiginde, sakin bir akisla kalbimizi ve omuzlarimizi açıp, çalışma hayatının üzerimizdeki yükünü silkeleyeceğiz. Canlanmış bedenlerimizi bir tutam pincha mayurasana ve bir tutam karın çalışmasıyla eğlendirip, ardından kendimizi doğanın sesleri ve kokuları eşliğinde savasanaya bırakacağız. 

Power Yoga Ağırlık Merkezi - Doğada bulunmanın vücudumuzda yarattığı canlanmayı, ağırlık merkezimizde toplayarak harekete oradan başlamayı deneyimleyeceğiz.

Free Vinyasa - Özgür ve oyunsu araştırmalarla bedenimizin sınırlarını tanımaya çalışırken hayal gücümüzü kullanarak pratiğimizi çeşitlendirmeye yönelik çalışmalar yapacağız.

Denge Oyunları Vinyasa - Bedeni yenileyen, köklendiren ve merkezi sinir sistemini canlandıran asanaları nefesle birbirine bağlayıp, topraga birakmanın ve koklenmenin tadını çıkaracağız.

Kol Dengeleri ve Ters Duruşlar - Yıllardır bacaklarımızın üzerinde kurduğumuz dengeleri bu sefer kollarımızın üzerinde kurmayı deneyeceğiz. Baş duruşları ile de bakış açımızı değiştireceğiz.

Yin Yoga ile Serinlemek Üzerine - Sıcak havanın bedenimizde yarattığı etkileri uzun, yavaş ve derin Yin pozlar ile dönüştürüp, bedeni dengeleyeceğiz.

Yin Yoga Infant Serisi - Yatay ve yumuşak bir şekilde, yer çekiminden destek alarak omurga üzerinde çalışacağız. Sırtüstü ve karın üstü asanalarla bir bebeğin uzuvlarını harekete geçirmesini tekrardan deneyimleyeceğiz.. Yatarak başladığımız seriyi ayakta 'altın tohum' akışı ve meditasyon ile sonlandıracağız.Ulaşım

Ulaşım, katılımcıların kendilerine ait olup 10 Eylül cumartesi günü saat 18.00’e kadar Çeşmeköy’de olacak şekilde ayarlayacağız.
Ankara, İstanbul ve İzmir’den direk Çeşme’ye otobüs seferleri var. Uçak bilgileri için www.skyscanner.com.tr web sitesinden yararlanabilirsiniz.
Veya kendi özel aracınızla gelebilirsiniz.
Ulaşım ile ilgili detaylı bilgi için Çeşmeköy ile iletişime geçebilirsiniz.

Çeşmeköy Neresidir?

Çeşme, İzmir’de kurulu sürdürülebilir bir yaşam projesidir. Ormanlarla kaplı eşsiz doğası ile Çeşme’de tek olan Çeşme Köy, restoranında kendi yetiştirdiği ürünleri kullanır, rustik dekorasyonu ile doğa ve deniz manzaralı konaklama imkanı sunar.
Çeşme Köy aynı zamanda bir yoga merkezi, etkinlik alanı, çocuk oyun parkı ve sanat atölyesidir.
https://www.facebook.com/cesmekoy/?fref=ts


Konaklama ve Ücretler

10 Eylül cumartesi giriş, 14 Eylül çarşamba öğlen çıkış yapacağız. Toplam 7 yoga dersi olacaktır.

4 gece 5 gün
*2 kişilik bungalowda konaklama kişi başı 950 TL
*4 kişilik geniş bungalowda konaklama kişi başı 850 TL ’dir.

Ücretlere konaklama, sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve yoga dersleri dahildir.

*20 Ağutos’a kadar 250 TL ödeyerek ön kayıt yaptırabilirsiniz. 
Kayıt işlemleri için melikeozcan85@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Earlier Event: September 11
11 Eylül - Faruk Kurtuluş- Leros
Later Event: September 11
11 Eylül Özgecan Tapa- Antalya (dans)