Back to All Events

24 Ekim Devrim&Feride- Bodrum


24-29 Ekim

Sonbahar Detoksundan ne bekleyebilirsiniz;

Bir hafta boyunca tahıl, et, süt ürünleri, yumurta, kahve, sigara ve bazılarımız için toksik olabilen gece sebzelerine ara vererek organlarımızı dinlendirmek.

Kışın meyilli olduğumuz unlu ve yağlı gıdaların ve kahve gibi ısıtıcı, uyarıcı içeceklerin sağlıklı alternatiflerini öğrenmek.

Günlük seminerlerde bağışıklık sistemimizin yanı sıra sindirim sistemi ve böbrek üstü bezleri hakkında bilgi edinmek.

Sağlıklı kış kahvaltıları, kışın kullanılacak baharat karışımları ve fermente içecekler hazırlamayı öğrenmek

Şamanik transla bedenimizle doğrudan iletişim kurmak

Sağlık ve 5 element dizimleriyle hastalıklarımızın, semptomların bize söylemek istediklerini kulak vermek

Sonbahar detoksunda hedefimiz yaz boyu sosyalleşmenin yan etkisi olarak edindiğimiz zararlı alışkanlıkları bırakmak, yazboyu dışa yönelen enerjimizi içimize yönlendirip bağışıklık sistemimizi güçlendirerek kışa hazırlamaktır. Bu detoksta bedeni ısıtan baharatları kullandığımız çorbalar ve pişmiş yeşilliklerden oluşan menümüzle hem bedenin toksik yükünü hafifletip hem de bağışıklık sistemini güçlendireceğiz.

Kışın bizi zorlayan ısı değişimlerinin ve soğuğun yanı sıra havadaki nem oranının artması solunum yolları enfeksiyonlarını da artırır. Solunum yollarını açık tutmanın yollarını ve bunun için evde hazırlayabileceğimiz çay karışımlarını ve aromaterapi buharlarını öğreneceğiz.

Sonbaharla birlikte bedeni soğutan yiyeceklerden uzaklaşırız. Meyve ve çiğ sebze tüketimi azalır. Kışın ekstradan zorlanan böbrek ve böbreküstü bezlerini daha da zayıf kılmamak adına kafeinli içeceklerin yerini alabilecek alternatiflere yer vereceğiz. Kışın bol bol tükettiğimiz keyif verici gıdaların alternatiflerini öğrenip onları günlük yaşamımıza sokmak kış aylarının bedenimizdeki yükünü minimuma indirmeye yarar.

Devrim Akkaya, Tao’nun, yaşamı ve doğayı tanımlamakta kullandığı 5 element teorisini anlatacak ve her sabah bir elemente göre dersler yapacaktır. Elementler hem kendi ruhsal döngülerimizi anlamak hem de bağlı oldukları organların işlevlerini ve enerjilerini kavramak için harika araçlardır. Elementten organa, organdan duyguya beden aracılığıyla bir araştırma içinde olacağız ve meditasyonlar ve meridyen egzersizleri ile bedenimize derin bir anlayış getireceğiz.

1650 TL (Çift kişilik oda konaklama dahil) + 100 TL detox paket ücreti
1850TL (tek kisilik odada konaklama) + 100 TL detox paket ücreti

İnziva hakkında bilgi ve kayıt için :
Lalitya Yeliz Can
infoferidegursoy@gmail.com
Gsm:+905325743496

Earlier Event: October 23
23 Ekim Serap Bora Yüksel- İzmir
Later Event: October 25
25 Ekim Zuhal Özyurt- Adrasan