Back to All Events

19 Temmuz Idil&Rana- ThassosThassos, (dilimizde Taşöz adası) İstanbul’a sadece 7 saat uzaklıkta, Yunanistan’ın en büyük ve yeşil adalarındandır. Kavala’dan bile gözüken mermer ocakları ile yüzyıllardır, belki de bin yıllardır mermer üreten bir ada. Havası, suyu, zeytini, balı, balığı hepsi ayrı güzel. Antik Yunan tapınaklarında gördüğümüz o koca mermer sütunların bir kısmı bin yıllardır işte bu adadan çıkartılıp işlenir dururmuş. Thassos, muhteşem güzellikteki plajları ve yeme-içme turizmi ile insanı baştan çıkartan büyülü bir ada.
Yoga, nefis çam kokuları eşliğinde meditasyon ve nefes çalışmalarının yanı sıra denize girip, gezeceğimiz, göreceğimiz ve gurme lezzetleri tadacağımız dolu dolu bir yaz tatiline hazırsan, seni de bekliyoruz 😉
Sabah ve akşam olmak üzere her seviyeye hitap edebilecek şekilde düzenlediğimiz yoga derslerimizde bedeni, güçlendiren ve esneten yoga pozları ve serilerinin yanısıra ana odaklanmamızı, merkezimizi bulmamızı sağlayan dinginleştirici meditasyon uygulamaları, nefesimizle aşina olmamızı destekleyen şifalı nefes çalışmaları olacak.

Thassosin Otel, Limenas merkeze sadece 4 km uzaklıkta olup sabah ve akşam yoga dersleri arasındaki serbest zamanda rahatlıkla Limenas ‘ı ve adadaki otantik köyleri, muhteşem plajları ve leziz tadların sunulduğu restoranları ziyaret edebiliriz. Ulaşım, yeme-içme gayet kolay ve hesaplı. Plaj girişleri üstelik inanması zor ama ücretsiz !

Konaklayacağımız butik otelimiz Thassos’un en bakir ve en havası temiz, geleneksel köylerinden biri Panagia’dadır. Sabah pratiği ve kahvaltıdan sonra köye en yakın plaj olan Golden Beach’e ulaşım çok rahat. Tatilimizin diğer günlerinde adanın canlı ve merkezi yerlerini de ziyaret edip ayrıca tekne turuna da çıkacağız. Otel hakkında bilgi için http://thassosinn.gr/tr/

Tarih: 19-23 Temmuz 2017
Yer: Thassosin Hotel - Thassos / Panagia - Yunanistan
Dersler : Yoga, meditasyon, nefes uygulamaları ve diğer çalışmalar. Her seviyeye açıktır.


PROGRAM AKIŞI

Birinci Gün ( 19 Temmuz Çarşamba )

12.00 Otele yerleşme, dinlence ve serbest zaman. ( Yol yorgunluğunuzu konaklayacağımız otele en yakın plaj Golden Beach’de denize girerek atabiliriz).
18.00-18.30 Tanışma mandalası ve program sunumu
18.30 – 20.00 Yoga Terapi, Yin, Pranayama, Meditasyon (Rana Ortan - İdil Tuna)
20.00-21.30 Akşam yemeği ( İlk akşam yemeğini Panagia köyünün içindeki restorantlardan birinde alabiliriz)

İkinci Gün ( 20 Temmuz Perşembe )

08.15-09.45 Yoga : Denge Pozları / Dengene Meydan Oku –Meydan Okumanı Dengele
10.00-11.00 Kahvaltı
11.00 – 17.30 Serbest zaman ( Bodrum- Çeşme plajlarını aratmayan farklı bir plajda keyif yapmak üzere Scala Beach’e doğru yol alacağız )
18.30 – 19.45 Yoga: Hafif Akış, Stretching, Partner yoga, Pranayama, Meditasyon
20.00 – 21.30 Akşam yemeği ( Dileyenler yemeği köyün içindeki mekanlarda alabileceği gibi bizimle 4-5 km uzaklıktaki ada merkezi Limenas’a gelip, geç saatlerde Akdeniz mutfağını tadabilirler.)

Üçüncü Gün ( 21 Temmuz Cuma )

08.15-09.45 Yoga : Arkaya eğilmeler, kalp açıcılar ve Ters Duruşlar /Cesur Yürekler, Açık Kalpler
10.00-11.00 Kahvaltı
11.00 – 17.30 Serbest zaman ve Tekne turu ( Mavinin ve yeşilin tonlarına doyamayacağımız bu turda Marble Beach’e de uğrayacağız. Mermer taşları ve tozlarıyla kaplı beyaz kumlarıyla ünlü Mermer Plajı dünyanın en ilginç kumsallarından biri.)
18.30 – 19.45 Yoga: Hafif Akış, Stretching, Partner yoga, Pranayama, Meditasyon
20.00 – 21.30 Akşam yemeği
Dördüncü Gün ( 22 Temmuz Cumartesi )

08.15-09.45 Yoga : Hamstring ve kalça açıcılar, kol dengeleri
10.00-11.00 Kahvaltı
11.00 – 17.30 Serbest zaman ( Köyümüzün yakınındaki plaj Golden Beach’in keyfini tekrar çıkaracağız. Dileyenler yarım saat uzaklıktaki Aliki Beach’e de geçebilirler.)
18.00 ve sonrası: THASSOS BİZİMDİR!! Akşamüstü Limenas’a inip çam ormanlarının içinden geçerek tepede antik kente doğru yol alacağız. Tarihin içinde deniz manzarasına karşı strecthing, eğlenceli partner oyunları, nefes ve meditasyon çalışmasını burada yapacağız. 
Patikanın altında, doğal mimarisi muhteşem mekan Karnagio’da aperatif içeceklerimizi aldıktan sonra kasaba merkezinde bir restaurantta Yunanistan’ın yerel lezzetlerini tadıp, kampımızın son gecesinde hep birlikte eğleneceğiz.

5. GÜN ( 23 Temmuz Pazar )
08.00-09.00 Kahvaltı
09.00 Otelden çıkış ve dönüş vakti


KATILIM ÜCRETİ VE KONAKLAMA

- Kamp ücreti: 1.350,- TL. 

- Erken ödeme indirimi: 7 Haziran’ a kadar erken ödeme yapılması durumunda kamp ücreti 1.200,- TL’dir.

Kayıt için ön ödeme: Otelimiz yurt dışında ve de yerler sınırlı. Kaydınızı kesinleştirmek ve erken ödeme indiriminden yararlanmak için 20 Nisan’a kadar 200,- TL ön ödemeyi yapmanız gerekir. Ön ödemenin iadesi yoktur.

Ücrete dahil hizmetler: Ücrete, 4 gece-5 gün çift kişilik odada konaklama, sabah kahvaltısı, tüm yoga-meditasyon-nefes çalışmaları dahildir. Yol masrafları, isteğe bağlı tekne turu, günlük geziler ve diğer sosyal faaliyetlerin ücreti katılımcılara aittir. Kendi deneyimimizden yola çıkarak hatırlatmak isteriz ki Thassos ve çevresinde ziyaret edebileceğimiz yeme, içme, eğlence mekanlarının sunduğu hizmetler hem kaliteli ve hem de fiyatlar makuldür. 

Sorularınız ve kayıt işlemleriniz için bizimle facebook ya da e-mail üzerinden iletişime geçebilirsiniz:

ranaortan@gmail.com
idiltunayoga@gmalı.com

Bizlerle ilgili bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz :
http://www.cihangiryoga.com/teacher/idil-tuna/
http://www.ranaortanyoga.com/ben-kimim/

ULAŞIM:

Özel araç ile gelmeyi tercih etmeyenler Alpar Turizm, Metro Turizm ya da Kamil Koç ile 6 saat içinde direk Kavala’ya ulaşıp Kavala’dan ya da Teramoti’den deniz otobüsü ile 1 saat içinde adaya varabilirler. 

Hatırlatma: Yunanistan'a giriş yapabilmek için Schengen vizesi gerekmektedir. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Earlier Event: July 15
15 Temmuz- Derya&Güliz- Kaş