Back to All Events

26 Nisan Şeyma&Alper&Gamze- Fethiye


YARATICILIK AŞKINA!
‘'Doğada içsel keşif kampı''
26-30 Nisan @ Pastoral Vadi - Fethiye

Biz üçümüz; Gamze Yalçın, Alper Akçay ve Şeyma Özcan bir hayal kurduk; içinde yoga, meditasyon, dans, müzik ve resim sanatının, yani bir sürü güzel şeyin olduğu bir kamp. Yaratıcı enerjiyi keşfedip kutlayabileceğimiz, doğanın kalbinde geçireceğimiz 4 gece 5 gün. 26-30 Nisan arası, doğanın yaratıcılığının iyice uyandığı zamanlarda, harika bir ekolojik çiftlik olan Pastoral Vadi'de buluşuyoruz!

Yaratıcı enerji hepimizin içinde bir hediye gibi duruyor. O keşfedildiğinde, kullanıldığında, bir formdan öbürüne, bir halden diğerine doğru ''kalpten'' gelen bir hevesle dönüştüğünde çok şifalı ve iyileştirici bir özelliğe sahip. ...Yaratıcı enerjimiz yüzeyden derine bedenimizin içinde saklı. Bu kampta, her birimizin eşsiz birer yaratım olduğu gerçeğinden yola çıktık.

Yapacağımız çalışmalarda amacımız,çemberin içindeki herkesin kendi içindeki ''eşsiz ve biricik'' olanla temas etmesi için bir alan yaratmak. Bu alanda, doğanın verdiği ilhamla dinginleşen zihnin ardında bekleyeni görmek, hissetmek ve deneyimlemek. Zihin sessizleştiğinde, kalp devreye girer; herşeyi yaratan kaynakla olan bağlantımız tazelenir. Kalbimizle algılamaya, kalbimizle eyleme geçmeye başlarız ve bu taze bilinç her ne yapıyorsak ona doğru akar.

Yol, bizi bu çok heyecanlandığımız, şimdiye kadar bir benzeri görülmemiş kamp için bir araya getirdi. Bedenini, yaratıcılığını, sesini, nefesini keşfetmek ve kutlamak için sen de katıl ve bu deneyimin bir parçası ol! Aşağıda detaylarıyla görebileceğiniz program dışında kalan zamanlarda siz de içinizden geldiği gibi doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kampa katılmak için herhangi bir yoga, meditasyon, dans, hareket, resim veya müzik deneyiminiz olması gerekmiyor. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz ya da harekete engel bir durumunuz varsa lütfen seymaya@gmail.com'a yazarak durumunuzla ilgili bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

Gelirken yanınızda not defterlerinizi ve boya kalemlerinizi getirmenizde fayda var. Ayrıca, kendi yoga matınızı, yoga yaparken daha rahat etmenizi sağlayacak spor kıyafetleri, küçük bir yastık, bir battaniye veya şal, mayo, güneş koruyucu, suya dayanıklı terlik, yürüyüş ayakkabısı, akşam serin olursa diye her ihtimale karşı bir mont vs. almanızda fayda var.

PROGRAM
Kampımız, 26 Nisan Çarşamba akşam dersiyle başlayıp, 30 Nisan Pazar günü sabah dersiyle sona erecektir. Toplam 11 dersi ve tüm ekstra aktiviteleri kapsamaktadır.

26 Nisan Çarşamba

17.00-18.30: Tanışma, Şeyma ile Yoga & Meditasyon: ‘’Yuvaya Dönmek’’
19.00-20.30 Akşam Yemeği
21.00-22.00 Yeni Ay Meditasyonu : ‘’Niyetler, dilekler’’

27 Nisan Perşembe

7.30-9.00 Şeyma ile Yoga & Meditasyon: ‘’Özgür Beden, Özgür Zihin’’
9.00-10.30 Kahvaltı
13.00-14.30 Alper ile ‘’Dokunma Sanatı’’
17.00-18.30 Gamze ile ‘’Boyaların Sihirli Dünyası’’
19.00-20.30 Akşam Yemeği
21.00-22.00 Belgesel Gösterimi

28 Nisan Cuma

7.30-9.00 Şeyma ile Yoga & Meditasyon: ‘’Kalbe Giden Yol’’
9.00-10.30 Kahvaltı
13.00-14.30 Alper ile ‘’Öz’den Hareket’’
17.00-18.30 Gamze ile ‘’Herkes Resim Yapabilir’’
19.00-20.30 Akşam Yemeği
21.00-22.00 Ateş Başı Müzik

29 Nisan Cumartesi

7.30-9.00 Şeyma ile Yoga & Meditasyon: ‘’Yeniye Yer Aç!’’
9.00-10.30 Kahvaltı
13.00-14.30 Alper ile ‘’Beden Haritalama ve Yaratıcı Hareket’’
17.00-18.30 Gamze ile ‘’Suluboya’da Deneysel Keşifler’’
19.00-20.30 Akşam Yemeği
21.00-22.00 Ateş Başı Müzik, Dans ve Niyetler

30 Nisan Pazar
7.30-9.00 Şeyma, Alper ve Gamze ile Kapanış: ‘’Yaşasın Yaratıcılık!’’
9.00-10.30 Kahvaltı
12.00 Kamptan Ayrılış

PASTORAL VADİ HAKKINDA
www.pastoralvadi.com
Fethiye'nin Yanıklar Köyünde çam ormanlarıyla çevrili bir vadinin ortasında, Kargı Çayının yanı başında, keçi, koyun, tavuk, ördek ve at gibi çiftlik hayvanlarının da yer aldığı 42 dönüm büyüklüğündeki zengin biyolojik çeşitliliğe sahip bir arazi üzerinde, ekolojik yöntemlerle sebze ve meyve yetiştiriyoruz. Ekolojik mimari yaklaşımıyla tasarlanan taş, ahşap ve kerpiç evlerimizde yılın 12 ayı konuklarımızı ağırlıyoruz

Ahşap ve kerpiç olmak üzere iki adet çok amaçlı salonlarımız ile yoga kamp ve inzivalarına, dans, terapi ve meditasyon çalışmalarına, kişisel gelişim seminerlerine ve yaz aylarında ailelerin de katıldığı çocuk kamplarına ev sahipliği yapıyoruz.
Akdeniz mutfağının özelliklerini taşıyan sağlıklı yemeklerimizi odun ateşinde ve tandırda, yöresel ve geleneksel yöntemlerle hazırlıyor, konuklarımıza sunuyoruz. Ayrıca yine odun ateşinde hazırladığımız çay, kahve ve bitki çaylarını gün boyu, taze olarak ikram ediyoruz.

Binlerce yıllık tarihsel süreç içinde birbirlerinden etkilenen Likya, Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlıklarına tanıklık eden eski kent yerleşimleri ile aynı coğrafyada yer alıyoruz. Barış ve dostluğun simgesi Kaya Köyü, bir doğa harikası olan Ölüdeniz, Saklıkent Kanyonu, Kelebekler Vadisi, Göcek, Fethiye Körfezinin koyları ve adaları; bu coğrafyayı süsleyen güzellikler.

Fethiye'ye 15 km, Dalaman Havaalanına 40 km, Fethiye-Muğla anayoluna 3 km, denize ise 5 km uzaklıktayız.

ÜCRET

Tüm derslere ve ekstra çalışmalara katılım 17 Şubat tarihine kadar indirimli (early bird) nakit ödeme ile 700 TL daha sonraki başvurularda 850TL'dir. Bu ücrete, resim yapmakta ve hareket etmekte kullanılacak boya, fırça, kağıt, aksesuar vb. gibi ekstra malzemeler dahil, konaklama ve yol hariçtir. Katılımcılar, kamp sırasında yaptıkları resimleri ve diğer çalışmaları güzel birer anı olarak yanlarına alıp evlerine götürebileceklerdir. Yerinizin kesinleşebilmesi için 350TL'lik kaporanın 31 Mart'a kadar aşağıda yer alan hesap numarasına yatırılması gerekmektedir. Kalan bedelin kamp başlamadan önce tamamlanması gerekmektedir. Kapora iadesi yapılmayacaktır.
Erken ödeme(earlybird) indirimi 17 Şubat'ta sona erecektir!

Şeyma Özcan
TR170006200022600006690539
Garanti Bankası
Kurtuluş Şubesi
Şube kodu: 226
Hesap no: 669 0 539

KONAKLAMA ÜCRETİ
Yarım Pansiyon: 100 TL (Sabah kahvaltısı, akşam yemeği, odun ateşinde çay, kahve, bitki çayları, kek ve poğaça gibi ikramları, çiftlikte yetişen ürünleri kapsamaktadır.)
Konaklama fiyatlarımız, kişi başına; gecelik olarak belirlenmiştir. Ahşap, taş ve kerpiç evler için konaklama ücreti aynıdır. Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için bir gecelik kalma bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Lütfen info@pastoralvadi.com ve 05071781790'dan Ulaş Göltaş ile iletişime geçerek yerinizi kesinleştiriniz.

ULAŞIM
Her bir katılımcı, dilediği biçimde kampa ulaşabilir. Lütfen kampın başlama ve bitiş zamanlarını dikkate alınız. Bizler kamp başlamadan birkaç gün önce orada olacağız. Uçakla gelecekler -zaman geçtikçe fiyat artışı olabileceği için- şimdiden biletlerini alırlarsa daha ekonomik olacağını hatırlatmak isteriz. Aynı veya birbirine yakın zamanlarda uçanlar için daha ekonomik olması açısından ortak bir transfer ayarlanabilir. Lütfen Pastoral Vadi ile iletişime geçiniz.

Pastoral Vadi'nin bulunduğu Yanıklar Köyü, Dalaman - Fethiye devlet karayolu üzerinde ve Dalaman'a 40 km, Fethiye'ye 15 km mesafededir. Ulaşımla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret ediniz: http://www.pastoralvadi.com/ulasim.aspx

KAYIT & SORULARINIZ İÇİN
Kaydolmak ve sorularınız için lütfen bize yazın: yaraticilikaskina@gmail.com
Pastoral Vadi'de Buluşmak Üzere :)
Şeyma & Alper & Gamze
 

Earlier Event: April 19
19 Nisan Faruk Kurtuluş- Datça
Later Event: April 27
27 Nisan Helin Şahin- Kabak Koyu