Back to All Events

24 Mayıs Şeyma Özcan- Antalya


''Merhaba Yaz!''

Yazın hemen başında, Antalya'nın tarihi Likya Yolu yürüyüş rotasında yer alan Adrasan Papirus Hotel'de şahane bir yoga & trekking (yürüyüş) kampı için buluşuyoruz ve yaza merhaba diyoruz! 4 gece 5 gün boyunca yapacağımız yoga ve meditasyon derslerinin yanında,  Aşağıda detaylarıyla yer alan günlük programa hemen göz atabilirsiniz..

Tüm yoga & meditasyon dersleri ve yürüyüşler her seviyeye açık, herhangi bir sağlık sorununuz varsa Şeyma ...Özcan'a danışabilirsiniz. Yerinizin kesinleşebilmesi için bir an önce seymaya@gmail.com'a yazarak kaydınızı yapmanızda fayda var.

Yoga, kişinin beden-nefes-zihin deneyimi ve duyuları aracılığıyla kendi potansiyelini keşfetmesine ve dünyadaki yerini bulup sağlamlaştırmasına yarayan çok eski ve güçlü bir öğreti. Bu öğretinin sunduğu araçları, doğanın kalbinde, şehrin karmaşasından ve gergin enerjisinden uzakta uyguladığımızda varlığımızın çok daha derinlerine işliyor. Kinhin yani yürüyüş meditasyonu da eski Budist geleneğine dayanan kadim bir meditasyon yöntemi, teknik basitçe günlük hayatımızda otomatik pilotta gerçekleştirdiğimiz yürüme eylemine meditatif bir farkındalık getirme esasına dayanıyor. Bu kampta, yoga, meditasyon ve farkındalık yürüyüşünün şifasını bir arada tecrübe edeceğiz.

Derslerden ve etkinliklerden arta kalan zamanlarda, Adrasan'ın müthiş doğasının tadını çıkarabilir, denize girip güneşlenebilir, bir köşeye çekilip kitabınızı okuyup dinlenebilirsiniz.

Sabahları yapacağımız eklemleri açan, enerji veren, bedeni esnetirken güçlendiren vinyasa akışları ve pranayama (nefes) derslerini, akşamları yapacağımız pasif kaslarla çalıştığımız, bedeni derinlemesine dinlendirirken zihni sakinleştiren yin yoga ve farklı teknikleri deneyimleyeceğimiz meditasyon dersleriyle tamamlayacağız.

PAPİRUS HOTEL
www.papirushotel.com
Sakin, sessiz doğa içinde bir tatil beldesi hayal edip biraz da gezmek istiyorsanız Adrasan doğru tercih! Ufak ve turistik bir tatil beldesi Adrasan. Nisan ayından Kasım ayına kadar sezonun sürdüğü kapalı bir koy. Deniz bazı kısımda kum bazı kısımda minik taşlı ama her daim sakin ve temiz. Yolu sokağı henüz yapılmamış, ormanlarına el konmamış doğal ve tarihi zenginliklerini ziyaretçileriyle paylaşıyor. Antalyadan 3-4 derece daha serin ve esintili, nem olmayan bir havası var.

Papirus Hotel; Nazife - Yücel Konuralp'in emeklilik planı olarak düşünülmüş küçük bir aile işletmesi diyebiliriz. İstanbul'un gürültüsünden kaçıp şirin bir güney kasabasında vakit geçirmek fikriyle 1999 yılında hayata geçirilen bir hikayeye sahip.

Dokuz oda ile hizmet vermeye başlayan otel ailece herkesin elinin değdiği; bahçe bakımından yemeklerine; tadilatından servisine kadar tamamen aile içinde herşeyin hallediliği bir işletme iken yıllar içerisinde misafirlerin beğenileri ve katkılarıyla birazcık daha büyüyerek yirmiüç odalı bugünkü halini almıştır.

55m2 lik kapalı yoga salonumuzda ses, görüntü, ısıtma, soğutma sistemleri mevcuttur. Yoga matları ve blokları ile salonumuzda yoga çalışmalarınız için gerekli ekipmanlar sağlanmaktadır. Otelde kalan diğer konuklar ile bağlantısı kesilmiş bir ortamda meditasyon çalışmalarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

PROGRAM
Kampımız 24 Mayıs Çarşamba günü akşam dersiyle başlayacak ve 28 Mayıs Pazar günü sabah dersiyle sona erecektir. Toplam 8 dersi ve diğer ekstra aktiviteleri kapsamaktadır.

24 Mayıs Çarşamba
14.00 Otele Varış & Odalara Yerleşme
18.00-19.30 Tanışma, Yin Yoga & Meditasyon
19.30 Akşam Yemeği

25 Mayıs Perşembe
8.00-9.30 Vinyasa Yoga & Pranayama
9.30-11.30 Kahvaltı
18.00-19.30 Yin Yoga & Meditasyon
19.30 Akşam Yemeği

26 Mayıs Cuma
8.00-9.30 Vinyasa Yoga & Pranayama
9.30-11.30 Kahvaltı
11.30-17.00 Likya Yolu Farkındalık Yürüyüşü-Tekne Turu & Öğle Yemeği
18.00-19.30 Yin Yoga & Meditasyon
19.30 Akşam Yemeği

27 Mayıs Cumartesi
8.00-9.30 Vinyasa Yoga & Pranayama
9.30-11.30 Kahvaltı
15.00 Likya Yolu Farkındalık Yürüyüşü
16.30 Ormanda Yin Yoga & Meditasyon
19.00 Otele Dönüş
19.30 Akşam Yemeği
21.30-22.30 Kapanış Çemberi: Sohbet, niyetler, soru cevap. Ukulele eşliğinde mantra meditasyonu

28 Mayıs Pazar
8.00-9.30 Vinyasa Yoga & Pranayama
9.30 Kahvaltı
12.00 Otelden Ayrılış

KAMP ÜCRETİ

Kişi başı 4 gecelik konaklama ve tüm yoga derslerine ve etkinliklere katılım ücreti:
- iki kişilik paylaşımlı odalarda kalacaklar için 1050TL
- tek başına konaklamak isteyenler için 1250TL'dir
(yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı, akşam yemeği, 5 çayı, detoks suları ve tekne turunda yenecek 1 öğle yemeği), toplam 8 yoga dersi, tüm yürüyüşler, tekne turu, ayrıca havaalanı-otel-havaalanı transfer ücretleri dahil, yol hariç)

Kampa katılmaya karar veren katılımcıların 500 TL'lik kapora ödemesini yaparak yerlerini kesinleştirmeleri gerekmektedir. Kapora ödeme ile ilgili hesap bilgileri ayrıca gönderilecektir. Kapora iadesi yapılmayacaktır. Kalan ödemenin de kamp başlamadan önce tamamlanması gerekmektedir.

Ulaşım masrafları katılımcının kendisine aittir ve herkes kendi ulaşımını kendisi kesinleştirip satın alacaktır.

ULAŞIM
Otelin ilgili sayfasını inceleyerek ulaşımla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. http://www.papirushotel.com/contact.aspxo
Kampa katılım kararınız kesinleştikten sonra, -gittikçe pahalandığından- bir an önce uçak biletinizi de almanızı öneriyoruz. Uçak biletlerinizi aldıktan sonra, transfer için otelle iletişime geçebilirsiniz:

KAYIT
Kampımıza kaydolmak veya sorularınız için lütfen seymaya@gmail.com'a email atın.
Adrasan'da buluşmak üzere! :)

Etkinlik Sayfası

Earlier Event: May 19
19 mayıs- Sümran Can- Datça
Later Event: May 25
25 Mayıs Bade Gül- Datça