Back to All Events

10 Haziran Sinem&Alev- Terkos


Caddebostan Yoga Dünya Wellness Gününü bu sene doğada kutluyor! Doğanın kalbine, İstanbul'a 1,5 saat uzaklıktaki Terkos gölü çevresinde bulunan Durusu Club'a gidiyoruz!
10-11 Haziran bir gece kalışlı inziva kampımızda yoga, yogik nefes pratikleri (pranayama) ve meditasyon çalışmaları ile şahane bir program hazırladık:
10 HAZİRAN CUMARTESİ
09:15 Bitki çayı ve tanışma toplantısı 
09:30-10.45 Sinem ile yoga seansı
11:00-12:15 Alev Başak ile pranayama (yaşam nefesi) çalışması 
12:30 Öğle yemeği
16:00 Alev Başak ile mindfulness
17:15-17:30 Bitki çayı
17:45-18:45 Alev Başak ile dans meditasyonu
19:00 Akşam yemeği
21:30 Alev Başak ile Yoga nidra (bilinçli uyku) ve Tibet Çanakları ile şifalı titreşimler
23:00 Uyku saati

11 HAZİRAN PAZAR

09.00-10.15 Sinem ile yoga seansı
10.30 Brunch
13:30 Alev Başak Nabadrahma meditasyonu
14:30 Program sonu
Not: Program süresince tüm menüler vejetaryen olacaktır. Kampa gelirken güneş kremi, gözlük, şapka, mayo ve otelin içinde giymek üzere ev terliği getirmeniz önemlidir. 

Dünya Wellness Günü Kapsamında inzivamıza misafir olup çalışmalara rehberlik edecek olan Alev Başak, Hindistan'da Yoga Alliance 200 Saat Hatha Yoga Eğitmenliği (Mysore/Ashtanga Yoga Mysore School ), 100 saatlik Yoga Terapi (Mysore/Hatha Yoga Kendra), Yoga Alliance 300 Saat Hatha Yoga Eğitmenliği (Rishikesh Hindistan/Vishwa Shanti Yoga School), 300 Saat Meditasyon Eğitmenliği (Rishikesh Hindistan/SMH Meditation School Registered under UK Gov. Of İndia), Pranayama (yaşam gücü/Nefes) Eğitmenliği (Shiva Tattva Yoga School) eğitimlerini aldı, Alev Başak, bedendeki enerji akışını ve uyumsuz titreşimlerini düzenleyen Tibet çanaklarının şifalı titreşimlerini de çalışmalarda kullanmaktadır. 
Inziva kapsamında yoga seanslarını gerçekleştirecek olan Türkiye Yoga Federasyonu onaylı Sinem Perek ise Caddebostan Yoga’nın kurucusu olup Hindistan’da Dharamsala ( Trimurti Yoga-RYT 200) ve Rishikesh (Rishikul Yogshala-RYT-500) eğitimleriyle Yoga Allance akreditasyonuna sahip E-RYT ve YACEP onaylı yoga eğitmenidir. Himalaya Geleneksel Hatha Yoga ve Ashtanga Eğitimlerine ek olarak Berlin’de Bridget Woods Kramer ile Anusara Yoga, Portekiz’de Anett Motlau ile Iyengar Yoga ve Sup Yoga, Londra’da Sivananda Vedanta Merkezi’nde Sivananda Yoga ve Triyoga’da Linda Marain ile çalışarak yoga sekanslarını oluşturmuştur. Derslerini hatha yoga asanaları bazlı akış çalışmaları ve omurga sağlığı odaklı restoratif terapi seansları olarak vermektedir. 


10-11 HAZİRAN YOGA-PRANAYAMA (YOGA NEFESLERİ)-MEDİTASYON KAMPI
2 kişilik odada kişi başı kalış ücreti :350 TL
Tek kişilik odada kalış ücreti: 450 TL
(Öğle-Akşam yemekleri ve Pazar brunch ile su ikramı-bitki çayları ve tüm nefes-meditasyon-yoga çalışmalarına katılım ücretsizdir)

Tesis hakkında:
Durusu Club Hotel 2014 yılı itibariyle TamTur tarafından işletilmektedir.
''İstanbul'un Doğa Cenneti''
Doğanın insanlara sunduğu güzellikleri sade ve gizli tabiatı ile uyum içinde sunan Durusu Club Hotel, Terkos Gölü manzarasında 5.000 dönüm arazi üzerine kurulmuş doğa cenneti.
İstanbul'un yoğun temposunda geçen yaşamınızın hemen yakınında, büyük ve yorgun şehirlerde yaşayan insanların özlemle kavuşmak istediği, kaçıp kısa veya uzun vadeli dinleneceği İstanbul'un yanı başındaki doğa cenneti...
''Durusu Club Hotel''
Doğanın içinde, teknik donanımlara sahip 3 farklı toplantı etkinlik salonları bulunan Durusu Club Hotel açık ve kapalı restaurantları, modern dekoruna sahip barı, butik odaları, açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, her mevsim için piknik alanları ile 5.000 dönümlük kır bahçesinin yanı sıra 700 yılı aşkın çınar ağacı ve tarihi çeşme yer almaktadır.
Otelin dışında yaban hayatı müzesi ve okçuluk, binicilik, bisiklet, atv gezisi, balıkçılık, paintball gibi aktiviteler yapılmaktadır.

Durusu bölge tanıtımı:
İstanbul ilinin Avrupa yakasında bir göl ve orman bölgesi olarak yer almaktadır.
İstanbul’un kuzey-batısında, kente yaklaşık 40–50 km. uzaklıkta olup, 40’ 19’’ kuzey ve 28’ 32’’ doğu koordinatları arasında bulunur.
Lagün kökenli, az tuzlu bir göldür.
Gölün denizden yüksekliği +4,5 ile -1 metre arasındadır.
Fındık Dere, Deli Yunus deresi ve çok sayıda kaynak suyu ile beslenir...
Durusu’nun, 39 km² su alanı vardır ve en derin yeri 11 metredir...
162 milyon m³ / yıl su potansiyeli ile İstanbul çevresindeki tatlı su rezervlerinin %22’sine sahiptir.
Şehir kullanım suyunun önemli bir bölümünü karşılamaktadır.

Tarihi: 
Bölgenin tarihi yaklaşık 1000 yıl öncesine kadar dayanır.
İstanbul' un Kuzey batı istikametinde göl kenarında kale içi olarak bilinen yarım ada üzerinde Cenevizliler tarafından bir korsan yatağı olarak kurulmuştur.
O zamanlar deniz ve gölün irtibat halinde olduğu, daha sonraları doğal etkenler ile bir birinden ayrıldığı anlaşılmaktadır.
Kaleiçi olarak bilinen yarım ada üzerinde bulunan kale kalıntılarında Trikos adında bir manastırın bulunduğu ve köy ile gölün adının buradan geldiği anlaşılmaktadır.
19 yy. da İstanbul’a gelen bir Fransız elçisi şehrin susuzluğunu gözlemler ve Osmanlı Sarayından bir heyeti Fransa’ya davet eder. Fransızlar istenirse şehrin su probleminin çözümlenebileceğini belirtirler.
Çizilen krokilerde Terkos gölünü su kaynağı olarak gösterirler.
1855 yılında şimdiki fabrika binasının temeli atılır ve 2 sene süresinde fabrika inşaatı bitirilerek İstanbul’a su sağlanır.
Öyle bir tarih düşünün ki ipek yolu yanınızdan geçmiş olsun...
Osmanlının Anadolu‘yu fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet'in babası 2. Murat' ın emriyle bölge Osmanlı Hanedanın Av Bölgesi olarak kullanılmıştır.