Back to All Events

21 Temmuz Ece Akçiçek- İğneada


Doğada, İğneada'da mavi ve yeşilin buluştuğu yerde farklı bir deneyim yaşamaya ne dersin ? Yoga, trekking ve kitesurfle dolu bir haftasonunda buluşalım. 

Kitesurfte deniz, rüzgar ve doğayla bütün olmayı, kendinle kalmayı, anda olmayı deneyimliyorsun tıpkı yogadaki bütün olma ve meditasyon hali gibi. Hem yoga hem kite hem trekking varsa doğa, deniz, güneş, huzur, heyecan ve kendine dönüş var demek. 

Sabah ve akşam yogası ile bedenimizi esnetip, güçlendirip, gevşetiyoruz, trekkingte ağaçları, mantarları, gölleri gözlemliyoruz ve kitesurfumuzu kurup sulara atlıyoruz.

Pan Ekstrem Doğa Sporları eğitmenleri ile güvenli şekilde teorik ve pratik kitesurf dersleri alıyoruz. Yeterince tecrüben varsa, ders almayıp istersen kendi kitesurfunle gelebilir veya kiralayabilirsin de. Ya da kitesurf yapmayıp, yalnızca trekking-yoga aktivitelerine de katılabilirsin. 

Her seviyede ve her yaşta yoga ve kite meraklıları için uygundur.

Konaklama Milli Park 'ta Pan Ekstrem Doğa Sporları tarafından kurulacak çadırlarda 2 gece olacaktır. Trekking gezi rehberliği Pan Ekstrem Doğa Sporları tarafından sağlanacaktır.

Katılımcı sayısı ve talebine göre yetkili bir acentadan D2 belgeli turizm aracı kiralanacaktır. Ayrıca İstanbul'dan Metro Turizm, İstanbul Seyahat veya özel araçlar ile İğneada'ya ulaşım mümkündür. Yol süresi 3.5 saattir.

Kontenjan 15 kişidir. Katılım talepleriniz ve sorularınız için mesaj atabilir, eceakcicek@yahoo.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.


KAMP PROGRAMI

21 Temmuz Cuma

16:00 = Anadolu yakasından yola çıkış
19.30 = İğneadaya varış 
20.00-21.00= Akşam yemeği
21.30-23.00 = Ateş başı meditasyon, tanışma çemberi ve rahatlatıcı Yin Yoga


22 Temmuz Cumartesi
07.30-08.30 = Sabah canlandırıcı ve enerji verici yoga
08.30-09.30 = Kahvaltı
09.30- 12.30 = Trekking
13:00-19:00 = 2-3 kişilik gruplar halinde 2 saatlik dersler ve serbest zaman
19.30- 20.30= Akşam gevşetici ve rahatlatıcı yin yoga
20.30-21.30= Akşam yemeği
21.30- 23.00= Ateş başı ve yıldızlar altında dans


21 Mayıs Pazar
07.30-08.30 = Sabah canlandırıcı ve enerji verici yoga
08.30-09.30 = Kahvaltı
09.30- 18.30= 2-3 kişilik gruplar halinde 2 saatlik dersler ve serbest zaman
18.30 = İğneada'dan ayrılış
22.30 = İstanbul' a varış Çadır konaklama-kiralama-kahvaltı - yemek- trekking rehberlik- ara transferler Pan Ekstrem Doğa Sporları'na yapılacaktır.
Tüm meditasyon, nefes ve yoga dersleri Ece Akçiçek tarafından verilecektir.
Toplam kamp ücreti : 450 TL (Tüm yoga pratikleri, çadır konaklama ve kiralama ücretleri, kahvaltı ve akşam yemekleri, trekking rehberlik, trekking alanına transferler dahildir. ) Yemekler vejeteryandır. 

Katılım için son ödeme tarihi 14 Temmuz.

Kitesurf eğitimi (Pan Ekstrem Doğa Sporları tarafından verilecek dersler katılımcı sayısına göre 2-3 kişilik gruplar halinde 1 saat ders ücreti ) 140 TL
Kitesurf kiralama yapacaklar için ekipman kiralama yarım gün 250, Tam gün :350 (sigorta bedeli : 75 )

Kendi kitesurf ekipmanı ile gelecekler, veya sadece yoga ve trekking aktivitesine katılmak isteyenler için de kampa katılım sağlanabilir.


Göller bölgesi- Şahindere-Erikli longozu yürüyüşü rehber eşliğinde 6 km

Şahindere İğneada orman yapısından ağaç türleri ve iç yapısı ile tamamıyle ayırılır. Gürgen, kayın, dişbudak, yaşlı meşe ağaçlarının oluşturduğu mantar çeşitliliği ve vahşi yaşamın canlılığı bu bölgeyi diğer bölgelere nazaran daha keyifli kılar. Yürüyüş yapılacak parkur dere girişi ile başlayıp iğneadanın merkezinde sona erer. Yol boyunca çeşit çeşit mantar gözlemleyip tilki yuvalarını görüp o gün şanslıysak su samuru, yaban kedisi ve birkaç yabani hayvanıda görebiliriz. Orman serin ve güneş ışığının çok az girdiği bir yapıdadır, bu sebeple yaz sıcağı içeriye nüfuz edemez..
Göller bölgesi İğneadanın plaj hattına yakın olan kısımlarında yer almakta, yürüyüş başladığı an sırası ile Hamam gölü, Bulanık dere ve su basar ormanı, Aypoloz gölünü göreceğiz. Aypoloz bir deniz gölüdür ve varış noktamız deniz ile gölün birleştiği nokta olacak. 

İletişim, kayıt ve sorularınız için eceakcicek@yahoo.com.tr ve 05332103536 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

* Kampa katılmak için daha önce kitesurf ve yoga yapmış olmanıza gerek yok, yogayla ve kitesurfle tanışmak isteyin yeter. 
* Gelirken yanınızda kendi yoga matlarınızı getirmenizi rica ederiz. 
* Ayrıca meditasyon ve nefes çalışmaları sırasında ve akşamları üşümemek için kalın, büyük bir şal getirmenizi rica ediyoruz.

Earlier Event: July 20
20 Temmuz Günsu&Cemil- Aladağlar
Later Event: July 22
22 Temmuz Esra&Bahar- Datça