Back to All Events

6 Temmuz Ayşegül&Ayşen&Ahmet- KazDağları


Hepimiz belirli toplumsal kurallar çerçevesinde tanımlanmış bir çevreye doğuyoruz ve kendimizi gerçekleştirdiğimiz her eylemde, bu nesilden nesile aktarılan bilincin etkisinde kalarak ilerlemeye çalışıyoruz. Bu çaba içerisinde doğal olarak tıkanıyor, üretemiyor veyahut ezber eylemlerle tekrar eden bir döngünün içinde buluyoruz kendimizi. Sanat dediğimiz üretim süreci, ister resim olsun ister müzik ister yazı, işte bu sıkışıklık içerisinde çoğu zaman ‘kendini ortaya koymak’ üzerine bir varoluş mücadelesine dönüşüyor.

Peki ya tam tersinden bakabilirsek;

Bir mücadele alanından ziyade, sanat ile öncelikle kendi özümüze doğru bir yol açabilsek, esasen en derinden duyumsadıklarımızla karşılaşıp, sonrasında o hisleri ve fikirleri dönüştürebilsek bir resime, bir hikayeye nasıl olur? Gelin hepberaber keşfedelim bu yeni algıyı, çevrenin yarattığı uyaranlardan uzak, Kaz Dağları’nın efsanevi havasının yamacındaki Hızır Kamp’ta; yazalım, çizelim, söyleyelim, dans edelim...

Eğitmenler:

Ayşen Atıl- Yoga, Meditasyon ve Yaratıcı Resim

Ayşegül Denktaş- Yoga, Meditasyon ve Yazı6 Temmuz

17:00 Tanışma çemberi

18:00 – 19:00 Restoratif Yoga

19:00 - 20:00 Zen Meditasyonu ve yazı

21:00-22:00: Akşam Yemeği

Akşam Etkinliği7 Temmuz – 8 Temmuz

07:30-08:30 Meditasyon

08:30 - 10:00 Yoga Kahvaltı

12:00-13:00 Sanat Terapi *

SERBEST ZAMAN

18:00 - 19:00 Yoga

19:00 - 20:00 Zen Meditasyonu ve Yazı **

21:00-22:00 Akşam Yemeği

Akşam Etkinliği


9 Temmuz

07:30-08:30 Yoga

08:30-10:00 Kapanış Çemberi

Kahvaltı 


Ders İçerikleri

*Kamp programındaki her ders her seviyeden katılımcıya açıktır. Daha önce hiç yoga/meditasyon ve resim/yazı çalışmalarına katılmayanlar için de çalışmalarımız uygundur. Yoga derslerimizde hatha, vinyasa, yin, restorarif, tao gibi pek çok farklı ekolden yararlanacağız.
*Sanat Terapi Yöntemi: Sanat, dışavurumcu niteliği ile yenilenmeyi ve kendini yeniden yaratmayı sağlar. -Art Therapy/sanatla tedavi ve/ya eğitim bireyin yaratıcılığını tetikleyip, ortaya çıkarırken aynı zamanda kişinin "BİR" ve "BİRLİKTE OLMA" kapasitesini geliştirebilir. -Sanatla çalışma koruyucu ve iyileştirici ruh sağlığı işlevlerini içerir.

**Meditasyon Günlükleri: Meditasyon algımız çoğu zaman gündelik yaşamdan bağımsız, bizi farklı boyutlara taşıyacakmış gibi görünen üst bir değer olarak karşımıza çıkmakta. Oysa yaşam içinde meditasyonu kullanmak, daha ziyade her ne ile uğraşıyorsak ona, meditatif bir hal ile yaklaşmak mümkün. Yazmak, gündelik zen pratiklerinin en önde gelenlerinden biri. Biz de bu derste yazı ile meditasyonu birleştirip, bedenimizde bulunan her bir zihin açıklığından kağıda neler döküleceğine bakacağız. Defter ve kalemlerinizi unutmayınız. 

Kayıt ve rezervasyon için ayseguldenktas@gmail.com adresine iletişim bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Kayıt ve detaylı bilgi için;
https://goo.gl/pjfkNp

Konaklama ücreti ve rezervasyonu: Lütfen kamp yeri rezervasyonları ve kaydı için Hızır Kamp’la görüşünüz.

http://www.hizirkamp.com/iletisim.php