Back to All Events

2 Ağustos Faruk Kurtuluş- Artvin


Yoga, meditasyon, dans meditasyonu ve yayla yürüyüşleri, volkanik gölde yüzme.

2 Ağustos çarşamba günü başlayacak olan program, 6 ağustos pazar akşamı sona erecek. Kamp boyunca sabah ve akşamları yoga, meditasyon, dans meditasyonu ve aile dizimi çalışmaları yapacağız. Gün boyunca da doğa yürüyüşlerimiz ve gezilerimiz olacak. Karadenizin nefis yöresel yemeklerinin tadını çıkartacağız.

Seviye:
Kamp her seviyeden katılımcıya açıktır. Herkes rahatlıkla katılabilir. 

Eğitmen:
Faruk Kurtuluş

Program:
2 ağustos çarşamba günü Trabzon’dan Artvin Borçka Maçahel’e hareket edeceğiz. Yol üzerinde Çamlıhemşin’e sapıp, Palovit şelalesinin yakınlarında öğle yemeği yiyeceğiz. Çamlıhemşin’den ayrılıp Maçahel’e devam edip, konaklayacağımız yer olan Maçahel Efeler köyüne varmış olacağız.

3 ağustos perşembe günü sabah yoganın ardından Efeler köyü fındık yaylasına gideceiz. 2700 metrelik rakımda Nacadirev buzul golüne ulaşmamızın ardından buzul gölü yakınlarındaki fındık yaylasından yapacağımız meditasyonun ardından yürüyerek pansiyonumuza geri döneceğiz.

4 ağustos cuma günü sabah yoganın ardından Maçahel’in köylerini gezeceğiz. Kayalar köyü, Camili köyü, Maral köyü, Maral şelalesi ve Maral tarihi ahşap Camisi gezdikten sonra pansiyonumuza dönüp, günü akşam yogasıyla bitireceğiz.

5 ağustos cumartesi günü sabah yoganın ardından, öğlen Efeler köyü, Gorgit yaylası tabiat parkında yürüyüş yapacağız. Akşamüstü yoga için pansiyonumuza döneceğiz.

6 ağustos pazar dönüş günü sabah yoganın ardından, Arhavi Mençuna Şelalesi’ne gideceğiz. Orada yediğimiz öğle yemeğinin ardından Trabzon havaalanına doğru dönüş yoluna çıkacağız.

Artvin Maçael:
Artvin Maçael Türkiye’nin belki de en bakir, en yeşil yerlerinden biri. İnanılmaz bir doğası var.

Bumbulay Pansiyon:
Aile işletmesi olan mekan orman içinde ahşap evlerden oluşuyor. Yöresel lezzetleri nefis.
2’er ve 3’er kişilik odalarda kalınıyor.

Ulaşım:
Bu kampa gelmeyi düşünenlerin bir an önce hareket ederek uçak biletlerini ayıtmalarını tavsiye ediyoruz çünkü bilet fiyatları giderek artıyor.
İstanbul’dan gelen katılımcılar için grupla beraber hareket etmek adına tavsiye ettiğimiz uçuş saatleri:
2 Ağustos Çarşamba günü İstanbul-Trabzon 07:40 gidiş, 6 Ağustos Pazar günü Trabzon – İstanbul 20:50 dönüş uçaklarıdır. Diğer şehirlerden gelen katılımcılar da bu saatlere bilet alırlarsa Trabzon havaalanında buluşma imkanımız olur.

Katılım Ücreti:
Katılım ücreti 550 TL + Kdv’dir. Bu ücret yoga ve meditasyon çalışmalarını kapsamaktadır.
Konaklama ve organizasyon ücreti mekanda ayrı olarak yapılır ve toplam konaklama ücreti 650 TL’dir. Bu ücrete, transferler, sabah, öğlen ve akşam yemekleri dahildir.