Back to All Events

21 Eylül Fatma Özdemir- İstinye

Matın Dışında Yoga Buluşmaları

Yoga hocalarıyla yoga üzerine sohbet etmek ister misin?

Asanalar aynı iken neden her hocanın dersi farklı?

Bu hocalar neler okuyor, nelere heyecanlanıyor?

Matın dışında buluşuyoruz! Hocamız bu ay Fatma Özdemir.

Fatma Hoca kendi yoga yolculuğunu ve ona bu yolculukta eşlik eden en sevdiği kitapları bizlerle paylaşacak. “Küresel Sistemde İnsan Kalmak” kitabından esinlenerek yanıtı birlikte arayacağız.

Kendi yolculuğumuza ilham olacak bir söyleşinin ardından bir  lezzetli arası vereceğiz. Sonrasında yine Fatma Hoca ile “Kendi Labirentini Yap” atölyesi ile devam edeceğiz. 

Mekan benim evim(Asena Dirican). İstinye’de.  Niyet edip kayıt olanlarla detaylı adresi paylaşacağım.  En az 10 kişi en çok 15 kişi olalım istiyoruz.

Katılım ücreti : 40TL.  Kayıt için  beni arayabilir  05331420566 ve ya diricanasena@gmail.com  mail atabilirsin.

21 Eylül Perşembe Program

19:30-20:15- Fatma Özdemir ile Yoga Yolculuğu

20:15-20:30- Vegan-Vejeteryan Atıştırmalıklar

20:30-21:00- Fatma Özdemir ile Kendi Labirentini Yap Atölyesi

Namaste!

Nerede: İstinye/Sarıyer

Ne zaman: 21 Eylül Perşembe

Saat kaçta: 19:00-21:00

Süre: 2 saat

Ücreti: 40 TL

İletişim: 05331420566 ve ya diricanasena@gmail.com

Yoga Hocası: Fatma Özdemir

Fatma Özdemir: 

74 Hollanda doğumluyum. 96 yılında ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduğumdan beri yüksek teknoloji sektöründe yer alan uluslararası firmalarda çalışıyorum. Halen Ericsson Türkiye’nin Ar-Ge Direktörü olarak görev yapıyorum.

Benim yoga yolculuğum 2000 yılında yoga aracılığıyla bedenimi tekrar keşfederek başladı. Yoga o zamandan beri hayatımın bir parçası. 2008 yılında Cihangir Yoga’da Zeynep Aksoy’dan yoga eğitmenliği eğitimini aldım. Daha sonra Berivan Aslan Sungur, Paul ve Suzee Grilley’in eğitimleri aracılığıyla tanıştığım Yin Yoga, bedene ve yogaya bakış açımı daha da geliştirdi.  2010 yılından beri yoga dersleri veriyorum ve aynı zamanda yoga yapmaya, yoga öğrenmeye devam ediyorum.

Son yıllarda yoganın yanısıra meditasyon, doulalık öğretileri, mentorluk çemberleri, ayurveda, detoks gibi pek çok öğretiyi hayatıma katmaya çalışıyorum.

Yolculuğum yoganın kişinin kendine olan yolculuğuna araç olabilecek pek çok disiplinden biri olduğunu fark etmemle ilerliyor. Bu yolculukta bana şahsen yol gösteren tüm hocalarıma, kitapları ile ışık tutan Paul Grilley, Gil Hedley, Bernie Clark, Hiroshi Motoyama, Don Miguel Ruiz, Svagito Liebermeister, Vasant Lad, Erdoğan Çalak’a ve bana eşlik eden herkese derin minnetlerimle.

ygfb2.jpg

 

 

Earlier Event: September 20
20 Eylül Ece&Nilay- Kaş
Later Event: September 21
21 Eylül Aslihan Özeker- Göcek