Back to All Events

1 Mart Sümran Can- Datça


SKOLYOZ YOGA TERAPİ KAMPI

1 - 5 Mart tarihleri arasında Datça'nın güzel koylarından Hayıtbükü'nde, skolyozumuzla tanışacağımız, kendi pratiğimizi oluşturacağımız, deneyimlerimizi paylaşacağımız şifa ile dolu bir yoga kampında buluşalım.

SKOLYOZ NEDİR?

Skolyoz kelimesi ilk kez Yunanlı fizikçi ve cerrah Galenius tarafından kullanılmıştır. Kelime anlamı eğriliktir. Skolyoz ile ilgili bilinen en eski yazılı kaynaklar Hipokrates'e aittir. 1895'te röntgen'in keşfi ile görünür olmuştur. 
Skolyoz bir hastalık değil bir bulgudur. Tam olarak sebebi bilinmemekle birlikte farklı bir çok sebep skolyoza neden olabilmektedir. Bu sebeple skolyoz omurga yapısında ortaya çıkan biçimsel bir deformitedir. 
Skolyoz bir çok sebebe bağlı ortaya çıkabilir. Farklı yaşlarda ve omurga yapısının çeşitli bölgelerinde ortaya çıkabilir. İki farklı kişide aynı sebeple ortaya çıkmış olsa bile aynı şekilde seyir göstermeyebilirler. Bu sebepledir ki herkesin skolyozu kendine has özellikler taşır ve bunlar göz önüne alınarak kişiye özgü tedavi biçimleri uygulanabilir. 
Skolyoz, düzenli egzersiz yapmayı ihtiyaç duyulan bölgelerde kasaları uzatmayı ya da güçlendirmeyi gerektirir. 
Yoga skolyozu tedavi etmez ancak şifaya giden yolu açar. Bütünsel Yoga Terapi yaklaşımında bedenin bütünlüğünü yeniden kurmayı araştırırız. Skolyoz için Bütünsel Yoga Terapi modern tıpla birlikte hareket eder.
Bu kampta beden bütünlüğümüzü yeniden kurmayı araştırırken, benzer yaşam/beden deneyimlerinden gelen bizlerin deneyimlerimizi paylaşacağımız çalışmalar yapacağız. Evde kendi pratiğimizi yapabileceğimiz serilemeler üzerine hem grup halinde hem de bireysel olarak çalışacağız. 

KAMPA KATILIM KOŞULLARI

* Kampa katılım talebiniz sonrası bir ön görüşme yapılacaktır.
* Doktorunuzdan kampa katılmanızda herhangi bir sakınca bulunmadığına dair izin alınız.
* Başka bir rahatsızlığınız var ise önce doktorunuza danışınız ve bizi bilgilendiriniz.
* Kamp 6 kişi ile sınırlıdır.

YOGA

Sabah ve akşam üzeri grup dersleri yapacağımız kampımızda gün içerisinde bireysel çalışmalara da yer verilecektir. Yoga deneyimi gerektirmez. 

KONAKLAMA

Hayıtbükü Ahşap Evleri'nde 5 gece - 6 gün, 2 kişilik ahşap evlerde, paylaşımlı olarak yapılacaktır. Mekanda ısıtıcı ve sıcak su bulunmaktadır.

ULAŞIM

Datça Hayıtbükü'ne ulaşım katılımcıya aittir. Datça'ya karayolu ve havayolu ile ulaşmak mümkündür. Karayolu ile doğruca Datça'ya ulaşabilir ya da Marmaris üzerinden gelebilirsiniz.
Havayolu ile Dalaman'a ulaşıp Muttaş ya da Havaş'ın havaalanı transfer araçlarını kullanabilir ve Marmaris üzerinden Datça merkeze ulaşabilirsiniz. Bir başka ulaşım yolu ise havalanından sizi araçları ile karşılayan Datça Tranfer ile seyahat edip Datça merkeze ulaşmak. 
Hayıtbükü'ne ulaşım ise Datça'dan kalkan Mesudiye minibüsleri ile yapılmaktadır. Araçlar sizi kamp alanımızın önüne kadar getirecektir. 
Datça Transfer için randevu almak gerekmektedir. Lütfen bir kaç gün önceden yerinizi ayırtınız.
Datça Transfer tel: 05395096820
ekmektedir.

Earlier Event: February 22
22 Şubat Ceren- Kızılcahamam
Later Event: March 2
2 Mart Banu&Rana- Kapadokya