Back to All Events

21 Mart Şafak Uysal- İstinye

Yoga hocalarıyla yoga üzerine sohbet etmek ister misin?

Asanalar aynı iken neden her hocanın dersi farklı?

Bu hocalar neler okuyor, nelere heyecanlanıyor?

Matın dışında buluşuyoruz! Konuğumuz bu ay Şafak Uysal. kendi yoga yolculuğunu paylaşacak ve klasik yoga felsefesinin kurucu metinlerinden Patanjali’nin Yoga Sutraları’nı ve özellikle de birinci kitabın ikinci sutrasını (“Yoga chitta vritti nirodha”) yakın bir okumaya tabi tutacak.

Bir yandan sutrayı oluşturan kelimelerin tek tek ve bir arada ne anlama geldiklerini tartışmaya açacağız. Bir yandan da onu genel metinsel bağlamına yerleştirip Patanjali’nin birinci kitabı (Samadhi Padha) çerçevesinde ele almayı deneyeceğiz. Böylece yoga çevrelerinde en çok atıfta bulunulanlardan birisi olan bu sutranın hem kendi içindeki anlamını hem de yoga uygulamamıza ilişkin uzantılarını kavramaya ve fırsatımız olduğunca pratiğe taşımaya çalışacağız.

Mekan İstinye’de.  Niyet edip kayıt olanlarla detaylı adresi paylaşacağım.  En az 10 kişi en çok 25 kişi olalım istiyoruz.

Katılım ücretsiz. Kayıt için  beni arayabilir (Asena Dirican)  05331420566 ve ya yoganame34@gmail.com mail atabilirsin.

21 Mart Çarşamba  Program

19:00-19:30 Tanışma Çemberi

19:30-20:30 Şafak Uysal  ile Yoga Yolculuğu 

20:30-20:45 Vegan-Vejeteryan Atıştırmalıklar 

20:45-21:30 Şafak Uysal 

Namaste!

Nerede: İstinye/Sarıyer

Ne zaman: 21 Mart Çarşamba

Saat kaçta: 19:30-21:30

Süre: 2 saat

İletişim: 05331420566 ve ya yoganame34@gmail.com

Yoga Hocası: Şafak Uysal 

Bedenle ilişkim, uzun yıllar boyunca sürdürdüğüm çağdaş dans ve kontak doğaçlama faaliyetlerine dayanıyor. Yogaya yaklaşımımın belkemiğini ise David Cornwell'den aldığım Free Yoga Hocalık Eğitimi; Godfrey Devereux & Olivia Crooks'tan aldığım Dinamik Yoga Eğitimi ve Defne Suman & David Malka ile gerçekleştirdiğim Shadow Yoga çalışmaları oluşturuyor. Halen Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu kapsamında ve dışında (İpek Soygür, Mey Elbi, Zeyneb Uras, Chris Chavez, Konstantinos Charantiniotis, Elena Brower, Carlos Pomeda, Leslie Kaminoff gibi) çeşitli yerli ve yabancı eğitmenlerle atölye ve eğitim çalışmalarımı sürdürüyorum. Son dönemde ise Ulli Allmendinger ile çalışıyor ve aynı kültürel iklimden doğan iki kardeş bilim olan Ayurveda ve yoganın birbiriyle nasıl ilişkilendiğini araştırıyorum.

Screen Shot 2018-03-06 at 18.52.43.png