Back to All Events

7 Mart Işıl&Didem- Datçaİçimizdeki Dişil Enerji Hayat Buluyor…

Bütünleşerek Yaratıcılığını ve Işığını Hayata Katıyor

Bir kadın dişil gücünü tekrar hatırladığında; yaratıcılığını şefkatle ve sevgiyle hayata sunar. Kadının içindeki yaratıcılık derindeki duyguların ve geçmişin şifasıyla başlar. Doğal olarak içinde var olan ‘dişil enerjisi’ ile bütünleşen kadın gerçek yaratımın anahtarıdır. Özündeki bu muhteşem yaratıcılığı hayata katan kadın hem kendine hem etrafındakilere ışık ve bilgelik saçar.

Yaşamı gerçek sevginin ışığında bilgeliği ile devam ettirmek isteyen tüm kadınlara yönelik bu 4 Gece 5 günlük kampta; sabahları doğanın tam kalbinde uyanarak güne Yoga ve Dans Terapisi ile başlayacağız. Sadece zihnimizin değil kalbimizin ve ruhumuzun gerçek isteklerine doğru bir içsel keşif yolculuğuna çıkacağız.

Bu yolculukta kadın olarak özünde sonsuz ve sınırsız sevgi, yaratıcılık ve bilgelik barındıran ‘dişil enerjimizi’ uyuduğu yerden uyandırarak, kendi doğamızı yeniden keşfetme olanağı bulacağız. Yapacağımız çalışmalar ile geçmişin yaralarını sararak kendi içimizdeki sevgi dolu, yaratıcı, şefkatli, neşeli ve yaşadığı andan zevk alan kadını ortaya çıkartacağız.

İçindeki sonsuz ve sınırsız gücü ortaya çıkartacak bu keşif yolculuğunda kendi varlığını tam ve bütün olarak hissetmek için paylaşacağımız tüm bilgilerin yanında, hayata geçirmen ve doya doya yaşaman için bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal dönüşüm çalışmaları, meditasyonlar, beden terapisi, yoga, dans, nefes egzersizleri, paylaşım ve çeşitli farkındalık yükseltecek uygulamalar olacak.

Bu 4 gün içerisinde doğada bol bol vakit geçirirken; mis gibi çağlaları dalından koparacak, bahara yeni açan papatyalar ve gelinciklerle Datça’nın muhteşem doğasında yürüyüşler, meditasyonlar ve ‘Parkur Yogası’ yapacağız ve bol bol fotoğraf çekeceğiz.

Bu kampta Neler Yapacağız?

Dişilik Sanatı – Işıl Gence

• Kuantum Alan ve Kendi Enerji Alanımızın Farkındalığı
• Bedensel Dönüşüm Çalışmaları
• Bilinçaltı Korkuların Dönüşümü - Bugüne kadar yaşadığımız sevilmeme, yalnızlık, değersizlik, başarısızlık gibi korkuları kaynaklarına ulaşarak dönüştüreceğiz
• Duygusal Dönüşüm Çalışmaları - Korkuların yarattığı öfke, kızgınlık, pişmanlık, çaresizlik, keder, endişe ve kontrolcülük gibi duyguların getirdiği ‘içsel acıdan’ özgürleşeceğiz
• Dişil ve Eril Enerjilerin Doğası ve Dengelenmesi - Yaşamda alma-verme, yaratma-hayata geçirme gibi konularda içsel dengemizi sağlayacağız
• Kalpten Sevgi Bağı – Gerçek sevgi bağı kurarak tüm ilişkilerimizi şifalandıracağız, 
• Niyet’in Gücünü – Gerçekleştirmek istediğimiz niyetleri belirleyeceğiz. 

Tüm çalışmaların sonucunda niyetlerimizi hayata geçirmek için ‘Yeniden Yaratım’ tohumlarını kalbinin içindeki yeni kadının bilgeliği ışığında tekrar ekeceğiz.


3 Dalga / Dansla Yoga Terapi - Madhulika Didem Ertan

Tüm yoga çeşitleri ortak bir noktada buluşur; ''Bedenine hakim ol, kendine hakim ol’’…

Dans ve Yoga’nın buluştuğu Beden-Zihin-Nefes’ üçlüsünü koordine eden bir çalışma sistemidir. Derin ve dönüştürücü etkiler bırakır.

İskeletimizin en önemli bölgesi ve çatısı olan omurga, kuyruk sokumundan kafatası köküne kadar tüm sırt boyunca uzanarak bedenin ana desteğini oluşturur ve gövdenin neredeyse tüm ağırlığını taşır. Bu yüzden omurgayı esnek ve sağlıklı bir duruş pozisyonunda tutmak günlük yaşamdaki hayat kalitesini de sağlıklı tutmak demektir.

Zihin, karmaşık düşünceler yığınıdır ve ne kadar çok çalışırsa, enerji ihtiyacı da o kadar artar. Yoga ve doğaçlama dans bizi bu düşüncelerin dışına taşır. İçimize ve kendimize dönmemize, yaratıcılığımızın artmasına, olumsuz duyguların azalmasına, olumlu duyguların artmasına yardımcı olur.

Yoga, dans ve meditasyonun harmanlanarak ortaya çıkan bu özel çalışmalarda kişinin önce kendisinden başladığı ve sonrasında tüm varlıkları kapsayabilen şefkatin ve getirdiği keyfin etrafında kurgulayacağız çalışmalarımızı.

3 Dalga / Dansla Yoga Terapi Çalışmaları’nda Neler Deneyimleyeceğiz?

• Nefes-beden ve zihin üçlüsü ile yeniden tanıyacağız.
• Yapılan koordine egzersizlerle omurgayı uyandıracağız.
• Omurgayı yeniden keşfedip, nefes-hareket ve bedenle koordinasyonunu yeniden düzenleyeceğiz.
• Zihin, beden ve omurganızla ilgili sıkıntıları minimuma indirerek, yaşamı kalitenizi yükseltecek bir araştırmayı ve farkındalığı başlatmış olacaksınız.

Çalışma Akışı (Yapacağımız Yoga ve Dans çalışmaları her seviyeye uygundur.)

• Nefesle Tanışmak ve Bedenle Buluşturmak
• Nefesle Beden Koordinasyonu
• 3 Dalga / Beden ve Zihnin Dansı

Kamp Tarihleri (4 Gece 5 Gün): 7-11 Mart 2018 (Çarşamba-Pazar) 

Konaklama Yeri: Hayıtbükü Ahşap Evler / Datça (http://www.hayitbuku.com.tr/tr/anasayfa)

Kamp Bilgileri ve Ücreti: 

Kamp Bilgileri, ücret ve kayıt işlemleri için kamp@isilgence.com dan 7-11 Mart Kampı belirterek bize ulaşabilirsiniz.


Datça Ulaşım Bilgileri: * Datça’ya ulaşım ve transfer ücreti katılımcıya aittir.

Uçak ile: Dalaman Havalimanı’ndan Datça’ya ulaşabilirsiniz. 

( Kampımız 7 Mart Çarşamba 17.00'de başlayacak ve 11 Mart Pazar 14.00' de sona erecektir.
Uçak biletlerinizi 7 Mart Çarşamba sabahı ve 11 Mart akşamı olarak alabilirsiniz. Dalaman Havaalanı / Hayıtbükü arası yaklaşık 3 saat sürmektedir. )

Önerilen Uçuşlar

THY
Atatürk – Dalaman 7 Mart Çarşamba 06.50 - 08.05
Dalaman – Atatürk 11 Mart Pazar 21.00 – 22.20

Pegasus
Sabiha Gökçen – Dalaman 7 Mart Çarşamba 06.45 - 08.05
Dalaman – Sabiha Gökçen 11 Mart Pazar 20.10 – 21.25

*Önerdiğimiz uçuşlarla gelecek olanlar için toplu transfer ayarlanacaktır. *Ücret kişi sayısına göre değiştiği için daha sonra bildirilecektir.

Ayrıca Datça Merkez’den gelecekseniz Mesudiye Köyüne giden dolmuşlara binerek Hayıtbükü Ahşap Evleri’nde inebilirsiniz.

Otobüs ile: Marmaris Otogarı’ndan Datça dolmuşlarına binerek Datça’ya gelebilir, buradan Mesudiye Köy dolmuşunu veya anlaşmalı olduğumuz taksiyi tercih edebilirsiniz.

Hava Şartları: Mart ayı, Datça’nın en güzel zamanlarından birisidir. Çalışmalarımızdan arta kalan vakitlerde doğada yürüyüşler yapacak, yeni açmış olan çiçekleri ve doğayı içimize çekeceğiz. Akşamları da oksijen dolu şahane bir uyku çekersiniz.

Yemek: Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinde, Hayıtbükü Ahşap Evleri’nin kendi bahçesinden toplanarak pişirilen organik yemekleri yiyeceğiz.

Masaj Terapi: Buket Özgür – Masaj Terapisti kamp süresince bizimle birlikte olacak ve 1 saat (extra ücretli) Masaj Terapi seansları yapacaktır. - Holistik Masaj (Bütünsel Şifa Masajı) - Klasik Kas ve Derin Bağ Dokusu Masajı - Tetik Nokta Masajı
* Masaj Terapi almak isterseniz lütfen size gönderdiğimiz kayıt formunda belirtiniz.
 

Earlier Event: March 2
2 Mart Banu&Rana- Kapadokya